| simonafrumoasa a întrebat:

cum o cheama pe Ami( cea care canta trumper light) de unde vine si cati ani are? multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| xLove a răspuns:

Nume: Andreea Moldovan Ioana
Varsta: 1989, 28 septembrie
Locul nasterii: Baia Mare

Mai multe aici: "Ami?","Cine e Ami?" Sunt intrebari pe care le-am auzit foarte des in ultima vreme, o curiozitate pentru multa lume care a ajuns sa asculte primul meu single "Trumpet Lights". Prin intermediul acestei pagini, am decis sa ma prezint voua... AMI, sunt initialele numelui meu Andreea Moldovan Ioana, m-am nascut intr-un oras curat de munte, Baia Mare, intr-o zi frumoasa de toamna, a anului 1989, mai exact pe 28 septembrie.
Inca de la varsta frageda de 3 ani, cand convinsi ca aveau in fata un adevarat talent innascut, parintii m-au inscris la un festival desfasurat in orasul natal, unde mi-am adjudecat marele premiu. Aceasta recunoastere importanta avea sa-i convinga si mai tare pe parinti ca trebuie sa fructifice talentul micutei lor artiste, asa ca m-au inscris la Palatul Copiilor Baia Mare, in cadrul caruia, timp de 15 ani, am participat la diferite festivaluri nationale si internationale, la care am castigat in fiecare an numeroase premii. Nu mi-a fost de ajuns sa-mi exprim talentul doar prin voce, asadar am tinut neaparat sa studiez si un instrument, mai exact vioara, care mi-a bucurat copilaria timp de 12 ani, aceste doua pasiuni imbinandu-se perfect in viata mea.
La finele clasei a 11-a am decis sa las tot ce a fost frumos in oaza copilariei mele- Baia Mare- pentru o lume necunoscuta -Bucuresti- unde am terminat si ultimul an de liceu, convinsa ca aici ma indrept si mai mult spre calea succesului. In prezent sunt studenta in ultimul an la Universitatea Nationala de Muzica Bucuresti. Viata din Capitala si experientele in general, m-au adus fata in fata cu oameni din industria muzicala romaneasca, astfel ajungand sa-l cunosc si pe Adi Colceru alias David Deejay, la finele anului 2011, Adi fiind in cautarea unei noi voci pentru proiectul sau. Lucrand impreuna in studio, am ajuns la noua formula "castigatoare" as putea spune, David Deejay & Ami, eu fiind noua solista a acestui proiect si astfel m-am alaturat gastii DAV7Music, lucru de care sunt extrem de incantata. Probabil pentru multi e inca un mister si e putin ciudat sa asculti o melodie si sa nu stii cine o canta, tocmai de asta am creat aceasta pagina, pentru a ne cunoaste mai bine, evident. Mai am o gramada de surprize pentru voi, atat din partea mea ca artist solo cat si din partea proiectului David Deejay, in care sunt si eu implicata.

La multi ani!

3 răspunsuri:
| McdonaldsMonkey a răspuns:

Http://www.radioiasi.ro/......ei-ami-282 găsești aici tot ce-ți trebuie. Baftă!

| stoicadorin a răspuns:

Madona hi

| pwp a răspuns:

Andreea Ioana Moldovan