| anonim_4396 a întrebat:

Cum se seteaza placa video la jocuri?
Am o placa vide nVidia GeForce 6200 de 128 MB si ma enerveaza tare inainte sa o bag nu aveam probleme dar acum cand joc counter strike scanteia de la arma se vede un patrat negru, ploaia/ninsoarea la fel patratele negre, nu mai vreau sa se vada asa ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| dontknow1 a răspuns:

O placa video de 128 e slaba pana si pentru CS. O idee ar fi sa iti cumperi una noua de 512 MB sau mai mult, sau, daca nu ai bani/chef/de unde, sa modifici calitatea imaginii si rezolutia. Asta se face din setarile fiecarui joc.