| EvilIchigo a întrebat:

am si eu o placa video de 2 gb de la Nvidia GeForce si nu mi-o vede pe toata cum ar trebui 2 gb imi vede doar 1286 mb cum o pot face sa mi-o vada pe toata funda

8 răspunsuri:
| taken a răspuns:

Spune exact ce placa video ai si unde iti vede 1286 MB.

| Nume2 a răspuns:

Eu zic ca e de la windows, incearca sa schimbi si windows-ul si vezi... daca nu nu
R bun si un gb ala

| FlorinAnt93 a răspuns:

De la windows stiam ca nu iti vede ce e peste 4 gb memorie RAM daca e pe 32 bit, posibil ca sa fie la fel si pentru placa video. E pe 32 sau 64 windows-ul?

| EvilIchigo explică (pentru FlorinAnt93):

Windows e 32 bit placa video e Nvidia Ge Force gt 720 si imi vede 1276 aprox total memory si normal daca e de 2gb nu prea cred ca are voie sa vada atat

| FlorinAnt93 a răspuns (pentru EvilIchigo):

Dacă îți pui Windows pe 64 bit o sa îți arate memoria ei reala, sau vezi în programul furnizat de Nvidia ca e de 2gb.

| EvilIchigo explică (pentru FlorinAnt93):

Care program?

| FlorinAnt93 a răspuns (pentru EvilIchigo):

Descarca driverul asta si o sa iti instaleze automat si aplicatia de control al placii video

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/70183/en-us

| EvilIchigo explică (pentru FlorinAnt93):

Imi zice ca nu e compatibil si nu se poate instala