| Seby80 a întrebat:

Salutare, e periculos sa duc iPhone 4 la un centru specializat pentru a face Jailbreack sau mai bine nu ii fac deloc si il las normal. Si as vrea o explicatie ce inseamna Jailbreack, si ce este Cydia!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Jailbreak este bine sa il faci la un centru specializat si este bine daca il faci. Dupa ce faci Jailbreak o sa-ti apara o iconita CIDIA pe ecran. Din Cidia descarci INSTALLOUS. Cu Installous descarci toate jocurile si aplicatiile cu bani din App Store mokka. Deci tot ce gasesti in App Store descarci FREE. (de exemplu GPS care costa in App Store 90 $ tu il descarci gratis cu Installous). Tot in Cydia mai ai si MIXTUBE ->un program cu care descarci de pe youtube orice videoclip.
Bafta!