| cRy18 a întrebat:

Salutare!
Este cineva care a intrat anul acesta la Facultatea de Psihologie din cadrul Universitatii din Bucuresti?
Imi poate da cineva niste detalii, respectiv admiterea din ce s-a dat? Si cum este acolo la facultate?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Hanea_Andrei_1988 a răspuns:

Pai ar trebui sa te apuci de invatat deja daca esti clasa a 12 a, admiterea este dificila trebuie sa scrii mult si bine, pentru inceput invata psihologia fundamentala din manualul de a 10 a de la Aramis si Introducerea in psihologie dupa Mielu Zlate! Apoi va trebui sa faci rost de sintezele in SPU (cum interactioneaza diferite procese cognitive, intre ele in sistemul psihic uman). Aceste sinteze nu le gasesti in carti, pot fi deductive sau le poti forma cu ajutorul unui cadru indrumator! Iti spune asta un pisalog care a trecut prin facultatea aia, este intr-adevar greu, dar nu imposibil big grin

Spor!