| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare!
Eu am 18 ani si vi se pare ok sa fiu impreuna cu o fata de 14-15 ani? Mie inainte imi placeau fetele mai mari iar acum nu imi plac,imi plac alea mai mici!
Am mai observat ca fetele de varsta mea nu se uita la mine, se uita la astea mai mari de 20+
Eu cred ca nu ar fi ok sa fiu cu o fată de varsta mea pentru că mi-ar fi superioară si stiti cum e!
Fetele de varsta mea cica sunt mai mature cu 2 ani decat baietii de aceeasi varsta!
S-ar observa o diferenta mare de varsta intre mine si o fata de 14-15 ani?
Uitati aici o poza cu mine!
http://imgur.com/gallery/pDWcX4M
Vreau sa va spun ca nu fumez si nu beau, toti la varsta mea fac asta

25 răspunsuri:
| Bluestar15 a răspuns:

Nu e ok la 18 ani sa ai prietena de 14-15.Cauta fete de varsta ta sau cel putin de varsta apropiata si sigur vei gasi.

| Anonima163333 a răspuns:

Intre 14 si 18 este o diferenta destul de mare.cauta-ti una de 16-17 ani cel putin.

| Alyra a răspuns:

Bună.
Eu nu cred că e chiar așa mare diferența. Ai terminat acum școala, sau urmează să fi clasa a 12-a? Dacă e a 2-a variantă, tot la liceu ați fi și tu și o fată de 15 ani. Nu văd o problemă cu asta atâta timp cât vă potriviți/înțelegeți.
Baftă!

| Lecorbusier a răspuns:

Prietene nu stiu cum sa o zic mai frumos fata aia de 14-15 ani e inca un copil e extrem de imatura chiar daca tu crezi ca sunt doar 4 ani dif intre voi nu i ok

| nyoentox2002 explică (pentru Bluestar15):

Nu se uita la mine fetele de varsta mea! Fetele de varsta mea se uita la aia mai mari! Nu ai vazut cun arat? Nu par de 18 ani

| nyoentox2002 explică (pentru Lecorbusier):

Nici eu nu par de 18 ani! Ai vazut cum arat in realitate?
Pe Facebook ma cheama Nyo Antonio si sunt creț

| irezistibilul a răspuns:

Nu este nicio problema sa stai cu ea chiar daca ea are 14-15 ani. Important este sa va intelegeti bine si sa va potriviti, varsta nu prea conteaza. Trebuia sa te preocupi doar in cazul in care avea 12-13 ani, atunci da ca era prea mica. Deja 15 ani e mai binisor, nu cred ca ai de ce sa te preocupi. Eu am 20 de ani, si inainte nici la mine nu prea se uitau alea de varsta mea, insa recent am inceput o relatie cu una de 24 de ani, a fost greu rau pana am reusit sa ajung la ea, dar pana la urma am reusit si ne-am pus impreuna. Dar oricum eu am barba, sunt 184 iar ea 170, deci nu prea se vede diferenta de ani intre noi.
Pana am dat de ea am stat cu multe de 15-18 ani pana am prins experiente cu ele vorbind, si dupa aceea am inceput sa ma dau la alea mai mari, m-am dat si la una de 26 insa nu prea a mers asa de bine, era prea mare.
In fine, m-am pus cu femeia asta de 24 de ani.
Trebuie sa faci experiente cu alea mai mici, apoi o sa iti fie mai usor si cu alea mai mari. happy

| nyoentox2002 explică (pentru irezistibilul):

Mie imi plac fetele mai mici, alea mari nu imi mai plac! Fata cu Care vr sa fiu are 14 ani si trece in clasa a 9a, face 15 ani de abia in martie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru irezistibilul):

Deci pentru voi o relație e doar profit, iar o persoană doar o unealtă de "antrenament"

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Uite pentru mine nu e asa! Eu m-am maturizat si acum stiu ce este iubirea, adica sa tii la ea si sa o iubesti cu adevarat! Eu am nevoie de afectiune

| irezistibilul a răspuns (pentru nyoentox2002):

De ce ai scris 14-15 ani daca mai e un an pana face 15? Era de ajuns sa scrii doar 15. Oricum repet, nu conteaza daca esti mai mare ca ea cu 4 ani, important este sa va intelegeti voi bine, atat. Restul nu conteaza. In plus din poza nu demonstrezi deloc de 18, ci de 15-16, mai bine. Nu ai de ce sa te preocupi.

| irezistibilul a răspuns (pentru irezistibilul):

Doar 14*

| irezistibilul a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am spus asta. El a scris ca ii placeau alea mai mari, dar s-a razgandit fiindca ele nu il bagau in seama. E normal, alea mai mari sunt mai mature, vor unu de 20-25 de ani, dar nu e imposibil sa te pui cu ele daca esti mai mic ca ea. Totul necesita timp si experiente, oricum eu nu am spus ca sunt de "antrenamente", insa experientele astea m-au ajutat sa scap de rusine, insecuritate, si sa prind curaj si tupeu. Cu ea ma gasesc foarte bine, si nu am de gand sa o pierd.

| nyoentox2002 explică (pentru irezistibilul):

Nu par de 18 ani din cauza ca nu fumez si nu beau si toti la varsta mea fac asta

| irezistibilul a răspuns (pentru nyoentox2002):

Daca majoritatea fumeaza, bea, asta nu inseamna ca si tu trebuie sa incepi sa fumezi si sa bei doar pentru ca majoritatea fac asta. Ai putea sa te apuci de un sport, sala, acticitate fizica cat mai multa ca sa te dezvolti mai bine si mai mult, poate o sa pari mai matur facand asa. Sa te tina cu fata aceea, si stai linistit, atata timp cat este iubirea pe la mijloc nu mai conteaza nimic altcevawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Lasă tu fata în pace, ca la varsta asta nu îi arde de iubăreli. La 14 ani nu îi nici suficient de matură pentru așa ceva. Incepe liceul, are de învățat, nu sa fie cu capu toată ziua la tine. Asta e o perioadă critică a vietii in care se dezvolta, se cunoaste pe sine, crește si se maturizeaza. Nu să vină unu și să o țina dupa el ca pe catel. Tu esti major deja, vezi-ti de servici sau scoala că de gagicăreală ai vreme berechet. Lasă tu fata aia linistită. Băi, câți disperați.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Mai degraba eu o fata mica care sa ma iubeaca decat să imi iau una mare si curvă! Nici eu nu prea par matur chiar daca am 18 ani, Multi imi dau 15-16 ani si nu se observa diferenta de varstă! Sa iti dau un exemplu :O fată de 14-15 ani are mentalitatea ca al unui baiat de 16-17-18 ani ca fetele se dezvolta mai repede decat baieti tine minte asta!
Asa ii faceam si eu obsedati pe baietii care isi iau fete mai mici ca ei cu 5-6 ani, chiar si mai mult!
O colega de a mea cand avea 14 ani avea iubit de 19-20 de anilaughing)
Acum cam toate fetele din clasa au iubiti de 20 si ceva de ani!
Gen vreau la varsta vreau sa aiba 14+-16 max 17

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Se duce lumea asta pe râpă cu voi cu tot. Vai ș'amar... Toți penalii mă, dar toți prind curaj azi. Auzi tu, "mai mică dar care să ma iubească". Exact ce intuiam, mă. Voi căutați numai "cățeluși" pe care să îi tineti după voi si sa îi dresați cum vreți. Pedofilii naibii. Aș umple pușcăriile mă cu voi.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Daca ne-ai vedea pe amandoi unul langa altul nu s-ar observa diferenta mare de varsta! Multi imi dau 15-16 ani! Asta nu inseamna ca daca am 18 ani gata sunt pedofil! Eu sunt foarte tanar, nu sunt de ala de peste 20 de ani!
Uite ce inseamna pedofil:
Actul sexual de orice natură săvârșit de un major în prezența unui minor care nu a împlinit vârsta de 13 ani se pedepsește cu închisoare de la 6 luni la 2 ani sau cu amendă.
Si apropo nu sunt obsedat sexual ca altii! Eu nu grabesc lucrurile ca nu e bine! Nici nu ma gandeam macar la sex, daca era o fata de peste 15 ani da!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

După mintea ta, dacă aparențele-s pe placul tău poți amăgi pe cine vrei cum vrei? Nu contează absolut deloc că tu nu arăți a 18 ani. Fata aia are o vârstă la care se dezvoltă, începe să înțeleagă lucrurile altfel, să vadă lumea cu alți ochi, nu o vârstă care să-ți permită ție să vi la ea și să ți-o însușești ca "iubită" că "alea de vârsta ta îs cuvre". Fals: la 14 ani o fată nu are mintea unui băiat de "16-17-18 ani", așa că nu are rost comparația asta. Tu ești major deja, ar trebui sa fi matur, să ai cu totul alte preocupări, nu să umbli pe la fetișcane de 14 ani. A, si la tine pedofil ești dacă, major fiind, faci sex cu una mai mică doar de 13 ani? Ești "dereglat". Lasă fata în pace, că ea acum are, sau ar trebui cel puțin să aibă, cu totul și cu totul alte interese. Pentru tine repet, vezi-ți de școală sau servici.

| nyoentox2002 explică (pentru Anonima163333):

Nu gasesc, nu se uita alea la mine! Eu de abia am gasit una de pe langa orasul meu! Oricum nu par eu de 18 ani ceea ce e ok ca nu se observa diferenta de varsta! Eu mai am colege in clasa care au iubiti de 25 de ani! Ce mai zici de asta?
Varmea cand avea 13 ani avea un iubit de 18 iar acum are 17 si are iubit de 20+!
Tine minte ca fetele sunt mai mature decat baietii de varsta lor cu 2-3 ani! Daca iti arat niste colege de-ale mele foai lei!

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Eu trec in clasa 12! Tine minte că fetele sunt mai mature decat baietii de varsta lor! Eu nu mă consider o persoană matură si nu cred că gandesc eu de 18 ani! Am avut 2 relatii de la distanta si niciodata face tot face! Eu de la 14 ani caut relație! In clasa 8a incercam sa agat si nu am reusit ca eram urat ca dracu, am zis lasă agaț la Liceu dar pla ca tot nu am reusit, am zis lasa ca la anul gata vin boboacele si tot nu am reusit, si cand intrat in clasa a 11 am zis:Vin alte boboace si am zis gata poate reusesc sa agat una si pana la urma am vorbit cu o fata de 15 ani care acum are 16 si eu aveam 17 pe atunci si tot nu am reusit ca tot isi cauta scuze ca blablabla!
Si acum astept iar din nou alte boboace! Si fata aia cu care vorbesc trece in clasa a9a!
M-am saturat sa fiu singur si depresiv, pentru mine antidotul ar fi să imi gasesc o iubita! Eu nu vreau o fată profitoare si care să mă controleze pe mine, mai degrabă una mică, cu suflet si iubitoare care sa nu ne controlam unul pe celalat! Bă dacă iți arat o fată de 15 ani ramai mască la ce fel arată si ea umbla numai cu baieti de varsta mea si par si mai maturi ca mine!
Si nu te poti numi pedofil daca nu iti incepi viata sexuală asa ca taci din gură! Si eu aveam gandirea ca a ta, le ziceam disperati la iubitii colegelor mele dar nu e adevarat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Dacă unu ca tine ar îndrăzni la o soră de-a mea, aș fi cel mai bun prieten al lui, iar dacă unu ca tine ar îndrăzni la fică-mea, aș fi fratele lui de sânge. Crede-mă, am fi așa apropiați că nu m-ar uita veci.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Ti-ai schimbat parerea despre mine sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Eram sarcastic...