| NYØ2002 a întrebat:

Ieri am fost la un frizer (cica e printre cel mai buni frizeri din oras).
Eu nu m-am mai tuns din februarie, adica ar veni 3 luni jumate!
Eu i-am aratat poze cu parul meu cret si el a spus ca trebuie luat doar la baze, in spate si putin indreptat si el mi-a luat o gramada de păr cam vreo 2 cm si mi-a lăsat bretonel! Imi vine să mor pe loc! Parul era cam tot ce aveam mai bun, valora cam totul pentru mine, acum nici 2 lei nu mai valorez și fetele nu o sa se mai uite la mine, imi este rusine sa mai ies din casă fără glugă si imi mai e rusine să mă mai privesc in oglindă! Îl las parul să mai crească 2 luni dar imi este frică că iar o iau de la capăt! Mereu cand ma duceam la frizerul asta imi lua cam 2 centimetri din păr și atunci era drept si dat peste cap si am observat că imi sta mai bine creț și in față!

Uitati cateva poze(cam 4-5 intr-un folder

Așa arăt acum:
http://imgur.com/gallery/02o2XqF

Asa aratam inainte:
http://imgur.com/a/E1lg3QL

Ce parere aveti?

10 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Eu credeam că doar fetele dramatizează în halul ăsta o tunsoare nereușită.
Sincer, nu mă încântă nici felul în care arăta înainte de tunsoare.
Ai putea echilibra aspectul părului prin a lua și din partea de sus. Și asta pentru că nu arată prea estetic. Cred că vei arăta și mult mai bine. Dar, în cazul în care părul mega voluminos este pe placul tău, lasă-l să crească.

| FreddieM a răspuns:

Eu nu m-as speria, Ii poti da o forma draguta si mai scurt fiind. Dimpotriva, iti sta mai bine mai scurt, e prea mare in fata, e prea copilaros, parca esti un pustiulica. Fetele apreciaza un aspect putin mai matur.
Incearca sa-i dai o forma cu ajutorul phonului, fa-i putin volum si iti sta mult mai bine.
Pace

| NYØ2002 explică (pentru FreddieM):

E mai cool sa ai parul mare! Uita-te la Ares si Mandra, sunt artisti cu parul cret
Pe ares il gasesti pe Instagram:dreamzone

Gen asa imi place să am părul :
http://imgur.com/a/m5Zgsdy

| FreddieM a răspuns (pentru NYØ2002):

Whatever.

| NYØ2002 explică (pentru FreddieM):

Ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti leit guta sa moara mama

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

De ce? ca mi-am lasat parul mic?

| Cristina788 a răspuns:

De ce te-ai tuns? Mai bine îl indreptai cu o placă de păr ca sa nu îți intre in ochi, îl dădeai intr-o parte.

Sau mai bine îți lași plete
Dar să nu arăți ca o fată. îți lași ceva barbă

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

Am avut parul ondulat/drept dat peste cap, iar acum m-am decis sa imi las parul creț că e mai fain! Multe fete mi-au spus că le place părul meu! Eu m-am luat dupa niste artist sa port parul creț!
Pe Instagram ii cheama big grinreamzone, altul Mandra! si pe mine nyoentox2002

| NYØ2002 explică (pentru Cristina788):

Dream Zone*
Mandra
Și eu nyoentox2002