| SunshineSunrise a întrebat:

De ce băieții prefera fetele care la 15 16 17 ani arata ca unele de 30?
Mie una mi-a zis cea mai buna prietena ca de aia nu se uita niciun băiat la mine ca am ochii mari, față carnoasa și buzele groase (nu în sensul ala de grasime) în sensul ala ca ai ce sa apuci și sa faci "gugugaga" straight face Nu arat de 10 ani dar nu arat nici de 20. Arat de 15 16 chiar dacă fac 18. Ce sa fac sa nu mai arat asa zici ca sunt inocenta? Ca băieții prefera genul ala zici ca au 30 de ani, nu se uita la ochi mari, ca din cauza ca am ochii mari lucioși si buzele alea mari zici ca sunt bibeloun. Am observat ca prefera ochii aia mai mici ca de chinezoaica si buzele subtiri și nu știu ce sa fac am ochii și buzele asa sa nu mai fiu "ododo"

11 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu e frumos sa te legi de aspectul fizic al unor persoane. Doar pentru ca tu ai ochii mari si buzele mari nu inseamna ca tu esti mai frumoasa si altele sunt urate. Frumusetea e perceputa diferit de fiecare om. Daca acele fete si-au facut ele ceva ca sa para mai in varsta (de ex tatuat sprancene, machiaj excesiv, vopsit etc) asta e alta poveste, dar sa stii ca nu aspectul fizic e important intotdeauna. Unii prefera o fata mai matura si cu capul de umeri decat una fitoasa si superficiala sau depinde cum o percep ei. Si vorbesc in general, nu neaparat la adresa ta.

Eu doar am impresia ca te cam lauzi, nu stiu de ce.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca, prietena care ti-a zis asta, este invidioasa pe tine, ca arati asa de tanara, proaspata si frumoasa, comparata cu ea, sau altele, care arata foarte mature, trecute si imbatranite.
Nu te stresa de faptul ca nu esti asaltata de baieti acum, ai doar 17 ani si o viata inainte, sa agati baieti.

| Freya1 a răspuns:

Pai ce mai este normal in ziua de azi.
Am spus si am mai repetat, in ziua de azi vad copii ce ma sperie pur si simplu. Fete si baieti de 13, 14, 15 ani ce arata ca si niste oameni de 30 40 ceia ce este foarte dubios.
Bucura-te ca esti mai "copil" pentru ca tu mai tarziu vei fi tot mai frumoasa, in schimb alea ce arata acum ca si la 30, pe la 30 o sa fie in carja si zbarcite.Cine te va iubi te va iubi asa cum esti.

| RainmakerX a răspuns:

Mersi... din ce ai spus acolo nu sunt baiat. *sad face*
Inceteaza cu generalizarile prostesti. La 25 de ani tu o sa arati de 20 iar ele o sa arate de 35-40.

La varsta lor e normal sa isi doreasca anumite lucruri iar tu s-ar putea sa nu arati tocmai legal daca spui ca arati de 15 ani laughing

"prefera ochii aia mai mici ca de chinezoaica" laughing Sincer, nu stiu unde ai nimerit dar e amuzant.

Stai linistita... gasesti tu pe cineva la facultate.
Pastreaza trasaturile pe care spui ca le ai, daca le ai. Nu are rost sa-ti doresti sa fii ca toate celelalte. Fii tu insati!

| raMLesS a răspuns:

Poate nu se baga in seama cu tine pentru ca esti prea frumoasa si ei sunt timizi.
Si nu e adevarat ca se uita numai la d-alea care arata ca la 30 de ani, ramai asa cum te-a facut mota laughing Ai 20 de ani, nu 50, o sa-ti gasesti tu masculul alfa rolling on the floor big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la canceru la rinichi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimba baietii, sunt unele chinezoaice ce la 30 de ani aratã ca de 15 ani.
Nu stiu de ce nu se uitã, probabil le este frica sa nu fie catalogati ca pedofili.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,e rău să fii inocentălaughing
E naspa sa ai 18/peste 18 ani și să arăți de 15.La fel e și să ai 15 și să arăți de 30.
Ideal e să arăți mai mare acum (cu vreo 3-4 ani)și mai mică peste 15 ani să zicem.
Și atitudinea contează. Inocența aia a ta e dată probabil mai mult de caracter, decât de aspect.

Răspuns utilizator avertizat
| Taeha a răspuns:

Uff...asta adora coreenii la o fata (inocenta, puritatea, naturalețea, dragalasena, sa fie scunda de înălțime și sa gătească bine). romanii nu știu ce gusturi au, deoarece nu știu dacă sunt romanaca sau nu nici la momentul de fata (vb 80%română ), am trăsături de asiatica (mă atrag doar coreenii)unii romani nu știu sa aprecieze frumusețea ta așa ca nu te mai complicat sa găsești un roman (caută ceva nou)