| DeadManSoryn a întrebat:

Eu as vrea sa imi iau un Iphone 4 si am 10 ani. Tata a zis ca-mi i-a cand are bani si ma gandesc daca mi-l i-a de sarbatori, dar de unde sa strang bani? Eu am in momentul de fata 70RON(mentionez ca vreau sa il iau second-hand).el second-hand am gasit la 500RON/600RON depinde.De unde as putea strange bani?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Snobismul este una din caracteristicile tale principale (asta daca stii ce inseamna snobism). Parintii nu au bani, tu mai ai nevoie de vreo 10 ani sa stangi 600Ron dar vrei sa iti iei Iphone (nici macar nou) doar ca sa nu fii mai prejos de colegii de clasa. Penibil pentru oricine, dar mai ales pentru un copil de 10 ani care ar trebui sa invete niste reguli morale mai bine inradacinate. Ai un viitor moral stralucit.

| DeadManSoryn explică (pentru suntserios):

Au dar...Nu vor sa-mi dea mereu.Tocmai mi-au luat televizor si...

| suntserios a răspuns (pentru DeadManSoryn):

Mda ce ziceam eu si ce ai inteles tu. Nu ai facut decat sa confirmi spusele tale.

| valentino52 a răspuns:

Ma abtin sa nu iti zic vreo 2 ca te-as lua putin de urechi sa lasi prostiile astea la varsta ta. Totusi as vrea sa mentionez ca second-hand nu gasesti la 500/600 RON ci la minim 900 RON un iphone 4 original decodat. la 500 ron poate doar iphone 3gs.

| DeadManSoryn explică (pentru valentino52):

Ba ****. Erai sigur ca o sa ma intorc sa iti spun eu vreo 3? Stai cuminte bai baiatule. Am zis la misto ca aveam 10 ani *** sparte. Cum **** mea sa am 10 ani si sa zic de iPhone? Asta se incadreaza la toti desteptii. Si **** mea ma, eu sa ma duc cu Nokia la scoala? Pai cum sunt retarzii astia imediat zic de mine si imi e ca dupa aia iese urat. Taci in **** mea si stai acolo cuminte catelus.

| valentino52 a răspuns (pentru DeadManSoryn):

Bai mucosule vorbeste frumos ca nu suntem de aceeasi varsta.

| DeadManSoryn explică (pentru valentino52):

Wow, esti un filozof de 60 ani? Vai tu batranule, ce crezi, I DON'T CARE. Vorbesc cum vreau eu, sunt pe net. Mucos? Vezi cat costa ma, fraiere. Btw, mi-am luat deja, so calm off, big bubs.

| AdrianMihai1997 a răspuns:

La 10 ani poti strange bani.cel mai probabil cersind de la parinti si bunici straight face
Si..la 10 ani deja cu Iphone 4 mai? Mai bine ia'ti carti si citeste.

| DeadManSoryn explică (pentru AdrianMihai1997):

Man am in clasa colegi de 9 ani care au Iphone deja! Si nu vreau sa fiu mai prejo.Si sincer sa fiu, tu ce ai prefera? Un Iphone 4 sau carti? Deja noi copiii suntem altfel.