| markusisred a întrebat:

Salutare, eu trăiesc așa cu un fel de spaimă in mine ca dacă enervez pe cineva de vârsta mea sau nu știu ce fac greșit ma ia la bătaie și de aceea as fi vrut sa ma apuc de un sport de contact ca sa înving aceasta frica și sa trăiesc liber. Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce-ar fi să inveți să replici și altfel decât cu labele/pumnii/picioarele. De exemplu cu argumente?

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Nu stiu ce-ti iese tie pe gura in asa fel incat daca vorbesti cu cineva ti-e teama ca o sa te ia la bataie, mai intai cere parerea unui psiholog

| FilipSorin a răspuns:

Pai sfatul meu este ca ar trebui sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute, El ajuta mereu si încearcă sa iti gestionezi emoțiile, sa ai grija ce spui