| Adnonim a întrebat:

Salutare! In general, sunt lentilele de contact acceptate in scoli? Nu ma refer la culori obișnuite, precum verde sau albastru, ci alb, mov, negru, roșu.

Răspuns Câştigător
| Hope1992 a răspuns:

Pe vremea mea nu ma lasa nici cu bentita pe urechi ca cica nu o aud. E discutabil, dar pana la urma suntem in Romania si la scoala te duci sa inveti nu sa fii personaj. Poate in alte tari sunt mai deschisi in aceste privinte, dar nu cred.
Sper ca doar ai intrebat si nu ai de gand sa faci asta decat in pauza.
Sfatul meu, dar oricum tu faci cum crezi, e sa te prostesti cum vrei acasa la tine cu prietenele si la scoala sa te duci doar ca sa retii informatii noi.

| Adnonim explică (pentru Hope1992):

Cu toate ca nu sunt de acord, mulțumesc de răspuns! Sunt la liceu și, cumva, este evident ca adolescenții nu se duc la școala sa învețe, noi nu mai știm sa fim elevi … sau școala nu mai știe sa capete elevi in adevăratul sens al cuvântului. Majoritatea informațiilor mele le-am căpătat singur, căutând constant pe internet prin "n" metode. Personal, școala este doar o oportunitate de a socializa și vreau sa o fac cum pot eu mai bine; dacă pot sa am plăcerea de a purta lentile, iubitorii ( sau in prea multe cazuri -neiubitorii )de copii (profesorii) nu ar trebui sa se simtă deranjați.

| Hope1992 a răspuns (pentru Adnonim):

Nu stiu cum e scoala acum, eu sunt fana offline. Ideea e ca multi profesori inca au o mentalitate putin comunista si e de inteles. Dar la facultate sunt mai deschisi la mine, cea mai inteligenta fata a venit la ore cu urechi de pisica si nimeni nu i-a spus nimic. Daca doresti sa faci arogante macar asigura-te ca din punct de vedere intelectual nu au ce sa iti reproseze.