| numesiprenume0 a întrebat:

Sunt baiat si imi place de o fata, invatam la acelas liceu, dar in clase diferite(acelas an). Ne cunoastem, dar nu foarte bine, lucruri generale, am fost si colegi 3 luni acum 2 ani si nu am mai pastrat legatura. Doresc sa ii spun ca o plac, dar nu pot sa ii spun direct( sunt prea timid). Cum as putea sa o fac sa inteleaga\sa isi dea seama ca o plac? As dori sa incep prin retele de socializare, nu direct, pentru a capata incredere... Dar problema este ca nici nu gasesc subiecte comune si daca gasesc nu sunt captivante... Va rog, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| seth2016 a răspuns:

Incearca pe Facebook. Suntem in 2016, nu in 1916.

Pe Facebook incepi mai usor o relatie si e mai usor de comunicat. Dupa ce va cunoasteti mai bine si va placeti iesiti la o plimbare.

Incearca astea:
- sa ghiceasca ceva despre tine
- sa spuna pe cine ar lua pe o insula si de ce
- vorbiti despre cel mai cool loc de pe planeta
- stabiliti daca exista sau nu extraterestri
- intreb-o daca crede in dragoste
- faceti o lista cu cele mai sexy lucruri
- intreab-o ce face de obicei in weekend
- ce a facut in vacanta
- ce fac parintii ei
- ce prieteni are
- ce ii place sa manace si ce ar vrea sa gatiti impreuna
- pe unde ar vrea sa mearga cu iubitul ei

Bafta!

| Ndbn a răspuns:

Nu încerca pe internet! Adolescenții pierd foarte mult din frumusețea asta a comunicării față-n față. Da, poate spui o prostie, poate faci o prostie și ești într-o situație jenantă, dar asta e frumusețea vieții; peste ani vei râde amintindu-ți aceste întâmplări. Invit-o în oraș, la plimbare, la un suc, dar invit-o față-n față. Când vine acum școala, caut-o în liceu și întreab-o. Va zice nu? Nu-i nicio problemă, nu ea a fost să fie. Îți tremură mâinile și te înroșești tot? Nu-i nicio problemă! Ești om! Sunt lucruri normale! Nu mai strica momentele frumoase cu tehnologia, pentru că vei creea amintiri banale. Ia-ți inima în dinți și fă ce te ghidează, ascultă-ți instinctele! Și nu uita de întrebarea : vrei să fii prietena mea? Apoi urmată de un sărut ( când simți că e momentul potrivit ).