| Penguinggg a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si am dat simularile. Dupa ce am vazut notele, m-am gandit la Colegiul National Grigore Moisil din Bucuresti la matematica-informatica. Am observat ca exista 3 clase de mate-info : mate-info simplu, mate-info intensiv engleza si mate-info intensiv informatica. Ma intrebam daca trebuie sa dau un anumit test pentru a intra la mate-info intensiv informatica, deoarece imi place foarte mult informatica, invat acasa si as vrea un job in acest domeniu in viitor. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Nix15 a răspuns:

Nu sunt 100%, dar stiu ca se da o lucrare; nu stiu din ce.
Daca te pasioneaza informatica, poti sa mai lucrezi si singur; dar faci si la mate-info simplu destul de bine. Daca ai initiativa, profii te ajuta si iti dau de lucru suplimentar (eu acolo am facut).