| Trinity a întrebat:

Salutare TPU, am 1, 6, 4, 3 la matematica deci niste note foarte proaste si nu stiu cum sa fac sa invat si eu sa trec la matematica.

Răspuns Câştigător
| Dav7id a răspuns:

Foarte nasol,nu stiu ce sa iti zic despre matematica e rupta din egipteana,e asa grea, urata, plictisitoare si trece asa greu ora.Nici eu nu stateam mai bine doar ca sub 3 nu aveam si aveam profesoara super buna si stateam cuminte si ma trecea ea ma punea sa invat formule si invatam si le scriam pe tabla nu zic ca vezi doamne nu stii nici macar sa inveti nu prea ai ce doar formule si alea cateva si daca nu stii sa le aplici cioaca deci sigur ar fi sa tragi un ochi pe formule te duci si tu la o fata /baiat mai rasarit la matematica sa iti explice si stai cat mai cuminte.

4 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Buna, situatia e foarte complicata. Trebuie sa iei o nota foarte mare in teza. Pana acum iti iese media : 3, 5. In teza daca iei 5 vei avea media:3, 88. daca iei 6 in teza, vei avea media:4, 13; daca iei 7 in teza vei avea media: 4, 38; daca iei 8 in teza vei avea media: 4, 63. Deci, trebuie sa iei in teza 7, 5 si iti va iesii medie de trecere. Incearca sa faci meditatii, te va ajuta foarte mult, fa cat mai multe excercitii, pune profesorul sau un coleg foarte bun la mate sa iti explice, pune un parinte sa iti explice. Trebuie neaparat sa iti faci timp sa invetiwinking. Bafta multa!

| Flowerz a răspuns:

Sa iubesti matematica.si vei reusi!

| AlexStanciu12 a răspuns:

Eu am 3 de 3 la mate si nu ma plang laughing

| AdY96 a răspuns:

Poi si eu am doi de 4 la mate.Semestrul trecut am avut 4, 4, 3,5 si 4 teza am luat un 8 si ma trecut.Semestrul asta am doar 2 de 4 nu e asa rau.Franceza imi cam displace...am un 4 dar oricum asa am avut si semestrul trecut si am luat un 8. Mie imi place foarte mult istoria dar nici acolo nu am zece in teste iau tot 9, 40 9 30 laughing si putin engleza acolo am 8.La romana nu prea invat dar am 7 pentru ca imi place putin, putin...Asa ca frate nu fi suparat nu esti sigurul cu note micibig grin