| idk3363535 a întrebat:

Salutare TPU, am 16 ani si simt ca imi irosesc anii adolescentei. De la o vreme ma macina ganduri precum fuga de acasa sau incercatul unor senzatii tari deoarece nimic nu mi se pare suficient de distractiv incat sa imi duca adrenalina la cota maxima. Nu am parinti stricti si nici prieteni multi, dar sunt multumita ca am o gasca de 4 insi in care am incredere si cu care ma simt bine...insa simt ca nu ma distrez suficient si ca nu fac nimic iesit din comun, cu toate ca citesc, fac sport de performanta, mai merg din cand in cand pe la cate un chef si ies afara, dar nu stau pana noaptea tarziu. Ce sa fac sa scap de toaate gandurile astea si in principal de nemultumire?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O dumnezuele mare, iti irosesti ani adolescentei... cum? laughing

Obligatia ta la 16 anisori este sa inveti, sa faci un sport ca sa te dezvolti frumos si armonios si sa ascultui de parintii tai, care-ti fac educatie si iau deciziile in numele tau, pana la majorat.

Distractiile de care pomenesti ai TOATA viata inainte sa le faci DUPA ce implinesti 18 ani, cand ai voie sa intri undeva, fiindca la anisorii astia depinzi inca de mamica si taticul tau, fiind inca esti copil.

Nu-i nici o graba! Toate la timpul lor, ca esti inca copil si ai de invatat si completat o educatie, inainte sa ajungi major si sa te gandesti numai la distractii.

| ionur a răspuns:

Sa dormi.