| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare... poate cineva sa-mi explice va rog frumos ce inseamna cand te mustreaza constiinta?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când îți pare rău, fiindcă ai comis o faptă rea.

| Catrice a răspuns:

Adică când știi că ești vinovat de ceva și regreți ce ai facut. Acuma poate că tu n-ai simțit asta niciodată și nu știi senzațiahee hee

| Andreeush a răspuns:

E atunci când ești conștient că ai făcut ceva rău și nu poți uita, te simți vinovat.

| R4ulTripon a răspuns:

Atunci cand ti-ai incalcat niste principiisi iti pare rau. (Apropo, nu se zice te mustreaza constiinta ci te mustra)