| Vreausapot a întrebat:

Am facut un lucru rau care imi mustreaza constiinta...
Practic eu si clasa mea ne-am facut un coleg sa se transfere din scoala din cauza noastra.
Chiar daca a fost mult timp de atunci astazi mi-am cerut scuze.Cum credeti ca va reactiona?
Nu vreau sa povestesc despre acel lucru deoarece nu este ceva tocmai frumos. >:

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

E frumos că ți-ai cerut scuze, indiferent de reacția lui. Oricum nu te aștepta să fiți prieteni doar pentru că ți-ai cerut scuze.
El poate îți va răspunde, poate nu. Depinde de cat de tare l-ai ranit tu personal.

| Nirvanaaa a răspuns:

Daca nu dorea sa se mute dar a fost determinat de voi probabil nu foarte bine.Nu stiu cat timp a trecut exact si depinde de persoana. Unii iarta mai usor, altii mai greu.In final se va impaca cu ideea si iti va accepta scuzele.Chiar daca nu va reactiona prea bine, incearca sa il intelegi si pune-te in mod obiectiv in locul lui. Ceea ce i s-a intamplat nu e tocmai frumos si nici usor.Nu il judeca iar daca va spune ceva ce te-ar putea provoca sa ii intorci replica, incearca sa aplanezi.Mult succes!

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu cred ca scuzele tale o sa il consoleze cu ceva, nici macar nu cred ca te-ar mai baga in seama.