| Alin4uuu a întrebat:

Salutare TPU as vrea sami raspunde-ti mai multi ca sa-mi fac o parere la intrebarea urmatoare: Daca ati gasi sa lucrati in alt domeniu(mai umilitor) diferit de ce ati terminat voi facultatea ati face-o? va zic asta pentru ca eu am terminat o scoala sanitara si nu gasesc nimic in domeniul asta momentan, dar am gasit undeva sa lucrez si nu stiu ce sa fac sa ma duc? sau sa merg sa fac voluntariat sa prind mai multa experienta? va rog sa imi raspundeti cat se poate serios pentru ca sunt intr-o situatie pe care la nimeni nas dori sa o aiba...

Răspuns Câştigător
| SyMy24 a răspuns:

Dar la ce alt domeniu te referi?

Eu sincer as lucra in acel domeniu chiar daca e mai,, umilitor'' pentru simplul motiv ca nu o sa stau degeaba si ca o sa am un venit care e mai bun decat nimichappy si intre timp ma interesez daca apar posturi pe domeniul meu.
Succes!winking

2 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Nici o munca cinstita nu poate fi umilitoare.In locul tau as accepta munca gasita, iar intre timp as cauta ceva in domeniul pentru care m-am pregatit.

| Alin4uuu explică:

Ok va multumesc am sa ma duc sa vb cu patronul ca sa ma angajeze pana gasesc in domeniul meu