| ImLost a întrebat:

Marti tocmai mi-am făcut un tatuaj la un salon profesionist. Este al doilea tatuaj facut acolo, insă văd ca in unele zone unde a insistat mai mult persoana care m-a tatuat, s-a format o crustă groasă care arată urât, desi l-am mentinut mereu cu cremă after care tatooo, la primul tatuaj am folosit bepanthen si nu am avut problemele astea. Ochiul din tatuaj trebuia sa fie albastru cu un punct alb in centru si putin negru pe lângă si acum arată urât. Credeți că după vindecare isi va reveni? Sau o sa trebuiască sa il bat iar in zona aia? Nu pot pune link cu poză aici insă daca va pricepeti si ma puteți ajuta lasati ceva de contact. Multumesc

4 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Trebuie să te vadă cel ce te a tatuat si un dermatolog pentru a ti se prescrie creme...ele nu se iau asa usor si se aplica pe piele, fiindca pielea e si ea un organ destul de sensibil.

| Eireann a răspuns:

Asteapta sa se vindece. Mai ales cele colorate sunt mai imprevizibile.

| Hellboy96 a răspuns:

Aici nu se poate știe dacă va arăta conform dorinței tale. Dacă a fost făcut la un salon profesionist atunci nu prea ai avea de ce sa te temi. În orice caz, poți contacta persoana care ți-a făcut tatuajul si sa il întrebi de ce e asa.

| ImLost explică:

Asa arata ochiul acum https://prnt.sc/n4rzjx