| soultaker a întrebat:

vreau si eu un sfat. cunosc o tipa din vedere in fiecare zi trece pe unde lucrez eu. doar ne salutam si atat. imi place mult de ea iar ea cand ma saluta zambeste intodeauna. problema e ca nu prea am curaj. ce ar trebui sa ii spun? cum sa o abordez? sad help me sad dau funda happy

5 răspunsuri:
| miauuau a răspuns:

Fă-ţi curaj şi pe lângă "bună" întreab-o ce mai face şi zâmbeşte! Poate creeaţi o conversaţie, şi azi aşa mâine aşa o să vă împrieteniţi.
Nu pierzi nimic, dimportivă : n-o să trăieşti toată viaţa cu regretul că n-ai avut curaj să-i spui cevawinking

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Heii,deci ce sa-ti spun fi curajos incercarea moarte n-are tongue pai dupa ce o saluti intreab-o ce mai face bla bla si invit-o in oras smugsmug nu cred ca te va refuza smug day dreaming
Succes :*

| Psychomind a răspuns:

Flori?! Hă, ce dr*cu? Nu-i da nimic, dacă habar n-ai cum o cheamă sau alte date. Păi i-ao cu - Ce faci? - chestii de-ăstea. A doua zii, la fel, nu fii prea direct. Apoi, o poți invita liniștit la suc. Povestiți despre viața voastră. Adică, ești băiat, sigur te descurci. Vezi cum te îmbraci waiting!

| Warr007 a răspuns:

Pai un sfat frumos cand o vezi dai o floare sau un buchet de trandafiri frumos, vorbeste intreab-o ce mai face cum ii merge ziua si chesti de genu si dai florile si poate asa incet incet cand iti faci curaj i ceri prietenia big grin succes

| SweetAsCandy a răspuns:

Pai fa-ti curaj si du-te la ea, salut-o, intreab-o ce mai face. Daca raspunde cu "bine", incearca sa scoti mai mult de la ea, cum ar fi s-o intrebi apoi daca e ocupata mai tarziu, apoi sa-i propui sa iesiti undeva(zici tu locul). Daca are treaba o lasati pe altadata, dar sa nu uiti sa-i ceri nr. de telwinking