| bularulolian a întrebat:

Salutare tuturor, am o intrebare mai interesanta. Eu am 17 ani fara 3 luni si vreau barba. Poate suna ciudat dar... acum eu pe la barba am pe la obraji doar ca nu e completa si parul e negru dar e mai mult puf decat barba. Voiam sa va intreb ce pot face ca sa imi creasca mai repede si da stiu sa ma barberesc o data pe sapt si in forma in care vreau sa am barba. Dar intrebarea mea e alta. Cum sa imi tai puful asta asa pur si simplu sau cu spuma de ras, cum sa ma barberesc pana am barba? Fara spuma sau cu? Multumesc mult! Dau funda

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa vrei tu si pana la luna, ca tot nu-ti creste cand vrei tu, ea creste hormonal, cand este programata genetica conform mostenirii genetice de la taticul tau!
Poti sa-ti tai puful cu ce vrei tu, cu sau fara spuma, tot nu va creste mai des, pana probabil pe la 25-30 de ani.

| Allexander07 a răspuns:

Ai grija ce-ti doresti deoarece cand vei inainta in varsta iti va creste mai repede barba ca acum, de exemplu 35-40 de ani, daca chiar vrei radete de 2-3 ori pe saptamana cu spumu si barba iti va fi mai deasa si mai pronuntata.