| AnonimulCurios a întrebat:

Salutare tuturor!

Ca tot se apropie revelionu' vreau sa stiu daca credeti in acele superstitii sau daca sunt adevarate...
Gen daca mananci peste o sa ai noroc tot anul', daca o sa porti haine noi de culoarea rosie o sa ai noroc in dragoste, daca mananci 12 boabe de strugure o sa ai 12 luni de noroc, etc... (am auzit mai multe)

Răspuns Câştigător
| david30 a răspuns:

Eu unul nu cred in superstitii dar merita sa le incerci daca n-ai nimic de pierdut

5 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Sincer,mai mari prostii ca astea nu am auzit! Ciudat este ca sunt aplicate de persoane in toata firea, nu copii!

| LTAA a răspuns:

Și daca mă "autosatisfac" voi orbi. Fiți serioși, oameni buni.

| TanteMarianne a răspuns:

Incearca! eu cred da si nu!

| AndreyFsk a răspuns:

Serios? Sunt tâmpenii inventate din moşi-strămoşi pentru a tâmpii lumea.
Sunt de părere că aşa cum îţi aşterni, aşa dormi.

| MisterioasaGirl a răspuns:

Bună, cred doar că dacă mănânci 12 boabe de strugure şi pentru fiecare în parte Îți pui o dorință se va îndeplini, la mie sa îndeplinit. Oricum trebuie să le verifici mai întâi.