| Bogdanescu a întrebat:

Salutare tuturor(Hristos a inviat! happy ) De curand am descarcat jocul "Alice : Madness Returns".Am observat ca imi ruleaza foarte dificil,jocul se misca greu. Cert este ca in momentul in care reclamele sau ce or fi,de la inceput dispar, intru in meniul jocului si mouse-ul face o miscare la 2 secunde iar sunetul e intrerupt si ma chinui enorm sa intru in New game, dar si acolo ma misc super dificil.Tin sa va spun ca detin Windows 7 Ultimate, cu un procesor AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ 2. 60Ghz
Am instalata memorie ram de 3 GB din care aba jumatate este folosita(din cate am vazut in Task Manager la Performance)
64 bit.
Am 2 partitii "C" si "D" C mai are 12 GB si D..are vreo 356 rolling on the floor
Acolo am instalat jocul.Ce pot face sa imi ruleze bine?

5 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

Te duci cu chiu-cu-vai in meniul jocului la video/graphic ce o avea jocu ala, si dai toate quality-urile la low, vezi iti merge mai bine? Incearca sa iti actualizezi driverul de placa video. Plus ca nu mi-ai zis ce placa video ai.

| Bogdanescu explică (pentru Ycu):

Nvidia GeForce 7025 / nForce 630a

| Ycu a răspuns:

Http://nvidia-geforce-7025-nvidia-nforce-630a1.drivers.informer.com/ baga driverul asta vezi daca e vreo imbunatatire.

| Bogdanescu explică (pentru Ycu):

Nu s-au produs imbunatatiri

| Ycu a răspuns (pentru Bogdanescu):

AI dat calitatile mici la joc? Daca nici asa nu merge trebuie pur si simplu sa iti iei alta placa video big grin.