| AnielaaEllaMaxii a întrebat:

Salutare tuturor! happy Invit o prietena pe la mine (de Halloween) si nu stiu ce sa facem. Oricum dam la scoala petrecere cu pizza dar acasa ce sa fac? Vreau sa fac ceva origami :# Help

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Hei!
Poti sa pui prin casa fantome:
Iei un balon care pluteste si pui un cersaf alb deasupra faci niste ochi infricosatori daca poti cersaful sa fie mai prafuit.Balonul sa fie legat de scaun...Gata fantoma.
Sau... poti sa faci si asa: Iei un bat care are un suport jos(conteaza sa stea in picioare) si faci un ghem de zeare si pui pe deasupra aracet(pe ghem) dar partea de jos nu o da inca. Pune pe ceva(cu partea care nu ai dat in jos) ghemul si dupa ce se usuca da si pe partea care nu ai dat. Dupa asta acopera cu banda pe tot ghemul. Dupa asta pune ceva cu care sa acopere(un cersaf sau o batusta ceva cat ghemul), a si sa pui ghemul lipit de batul ala.La bucata de material pe care ai aleso taie varfurile jos (in forma de triunghiuri) si sa ii faci ochii.Gata

Puteti manca ceva gustos si infricosator:
Puteti face niste biscuiti(cauta pe net) in forma de dovleci, fantome etc.
Sau... poti sa faci ceva sanatos:
Decojeste niste banane si portocale.La banane taiele jos o bucatica ca sa poata sa stea.Sa nu le rupi. Pune-le pe un platou(in picioare) si din bomboane sau altceva fale ochii(la banane si portocale) daca vrei la portocala poti sa faci si gura.Gata...fantome(banane) si dovleci(portocale).

Daca mai vrei si altele cauta pe youtube canalele urmatoare:
DeCapulTau. Gasesti multe
OrangeBlue. Deocamdata gasesti doar cum se face un dovleac inspaimantator(este super cum il face) dar in fiecare duminica adauga cate ceva nou si fiind Halloweenul sunt sigyra ca o sa mai adauge cate ceva.
Art Atack.Gasesti cum sa faci fantome, maini ciudate lucruri super!

Cand vine prietena ta poti sa ai pregatit astea.Mancarea faceti-o impreuna ca sa va distrati. Dupa asta uitati-va la un film de groaza dar puteti sa va uitati la ce vreti decideti impreuna mancarea o mancati la film. Dupa film faceti un dovleac impreuna ca intre doua prietene bune.Ascultati muzica si dansati. Puteti sa va faceti costume din obiecte reciclabile.Ex:Luati niste tricouri le dati cu ruj sau vopsea(sange) le rupeti(le faceti gauri), va ciufuliti oleaca si veti arata ca niste zombii. Puteti sa va machiati ca sa arate mai infricosator.

Nu prea mai am idei dar poti cauta pe net...
Sper ca te-am ajutat.
Funda?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic c-ar fi frumos sa va uitati la filme de groaza si sa manacati ceva bun care va place amandurora. Eventual puteti gati impreuna. happy

| AnielaaEllaMaxii explică:

Frumos! Va multumesc!