| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Voi ce a-ti alege? Tura de după-amiază, de noapte sau de dimineață?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ziua de la 7am pana la 3pm orarul ideal

| darrio2007 a răspuns:

As alege un loc de munca numai de zi. 8 ore. Oricum, il am deja de ani de zile.

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Pe o parte e nașpa! Că nu ai si tu timp de un frizer de un dentist sau etc, cel mai naspa e programul de la 9 la 5! ca atuncu chiar ca nu mai gasesti deschis la frizerii sau dentiști sau etc!
Sau mai bine as alege un schimb de 3 turi care se repetă din cauză că na am timp de ce ti-am zis sau mai fain este să lucrezi 12 ore si a doua zi sa fii libere aduca 12 ore lucrezi si 36 stai acasă!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tura de noapte te seacă de sănătate.

| nyoentox2002 explică (pentru sadrian46):

Dar daca e odată la 3 zile? Gen prima zi dimineata, a doua dupamiaza si a treia de noapte?

| sadrian46 a răspuns (pentru nyoentox2002):

E și mai rău. Așa să îți închipui și să înțelegi. Ritmul veghe - somn, circadian, deci de aproximativ 24 de ore, în care somnul este în perioada nopții, este cel care îți mentine sănătatea. Că nu domi uneori o noapte, e una. Dacă ai numai muncă de noapte, corpul se adaptează, dormi ziua, noaptea ești treaz. Dar să sari dela un program la altul, creierul și toate organele se zăpăcesc, se dereglează. Poți face asta la tinerețe, un timp, dar cu prețul sănătății.

| Lukasssz a răspuns:

De dimineata ofchee hee

| nyoentox2002 explică (pentru Lukasssz):

Dar nu mai ai timp de un dentist sau un frizer!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai putine ture de noapte pe saptamana. Asa as alege.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Pai de exemplu
Prima zi tura de dimineata, a doua zi tură de dupamiaza si a treia tura de noapte, apoi se reia si tot asa, merită?

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu prea. Dar nu inteleg exact ce e de ales.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tura de după-amiază. Ca să-mi mai rămână timp dimineața să fac treabă pe acasă.

| literallythesamebruh a răspuns:

De dimineață.