| almaz a întrebat:

Vreau și eu un sfat ce ține de gestionarea bugetului, parcă nu fac nimic cu banii dar mereu nu ajung big grin sunt student și am un buget de aproximativ 1000 lei pe lună pentru mâncare, distracții, etc...mai pe scurt bani de buzunare, vă rog ceva sfaturi în acest sens.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai usor cu distractiile si o sa iti ajunga si banii

| Divy a răspuns:

Deci eu nu pot să deduc cheltuielile pentru că nu le cunosc dar ai nevoie din suma disponibilă să scazi taxele, de aici vezi câți bani rămân și împarți la numărul de zile până la salarul tău sau bugetul lunar finanțat ( de obicei e 30 zile ) de aici rezult cât poți cheltui zilnic.
Cât despre mâncare te sfătyiesc să mergi pe cea gătită în casă ai să rămâi cu mai mulți bani.