| Deyyuuttzzaa a întrebat:

Salutt TPU!.
- Vreau sa stiu doar daca apar ceva schimbari la 13 ani, la fete :oo3!

Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Cresti in toate directiile!
Organismul tau se modifica in toate felurile:cum arati si cum te simti.Aceasta din cauza ca treci print-o perioada numita pubertate.Acum cresti in inaltime,ti se dezvolta sanii,transpiri mai mult si s-ar putea ca transpiratia sa aiba un miros specific, ti se ingrasa parul, ti se ingrasa tenul si incep sa-ti apara cosuri, incepi sa ai secretie vaginala, ai avut deja sau urmeaza prima menstruatie.Cand eram de varsta ta spuneam-abia astept sa mai cresc un pic si sa devin femeie.

9 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Te dezvolti fizic, psihic, poate iti vine menstruatia.Dar asta depinde de fiecare fata in parte.
*-*

| positivity a răspuns:

Http://elev.cmb.md/......himbarilor
Apare menstruația, şi alte schimbări complet normale.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.La 13 ani iti pot aparea cosurile si sa incepi sa fi pe ciclu. Asta conteaza in functie de metabolism nu toate suntem la fel.Pa,pa

| HueyFreeman a răspuns:

Iti creste o mana in plus, cateva degete si poate si un picior.

| Zenit313 a răspuns:

Nu sunt schimbari majore.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Menstruatie,scurgeri albe,cresti, te dezvolti, cresc sanii, apare par in zonele intime, apar cosuri etc.
Vorbeste cu mama ta.
http://www.noifetele.ro/

| FuckSchool a răspuns:

Da apar schimbari dar nu sunt foarte mari :
http://www.noifetele.ro/.

| zoeZoe a răspuns:

Da le cresc sanii, apare parul pe colo si pe colo, vine si Mos Craciun.

| DarkAleka a răspuns:

Da pot aparea ceva schimbari in functie de metabolism. Iti poate veni menstruatia, stai linistita nu este nimic grav atata timp cat este regulata la fiecare luna. Funda?:* thx!