| Elena20022903 a întrebat:

Sambata plec in tabara, am 13 ani si sunt fata, ce sa imi iau la mine?
Ma duc la Oradea-Baile Felix!
Apropo ce sa imi pun in termos?

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Buna!
O voi lua pe categorii:
Haine (depinde de cate zile stai, de exemplu daca stai o saptamana, ia-ti vreo 8-9 tricouri):pantaloni scurti, blugi, o fusta/rochie, tricouri, sandale, papuci, tenisi, o palarie/sapca daca vrei, o jacheta, costum de baie, desigur sosete, chiloti, sutien/bustiera, ia-ti si o camasuta daca ai.
Igiena:gel de dus, sampon, sapun, periuta de dinti, pasta de dinti, parfum, deodorant, crema de corp, crema de fata, demachiant, balsam de buze, poti sa iei si o lufa ca sa faca gelul de dus mai multa spuma, balsam de par, crema cu protectie solara, lama de ras (daca folosesti), acum depinde ce folosesti de obicei.
Machiaje:recomand un BB Cream, corector, pudra, rimel, blush, gloss...machiajul tau de zi cu zi, unul natural si fresh.
Accesorii:ceas, bratari, inele, lantisoare, cercei, ochelari de soare, agrafe, elastice, bentite de par.
Alte lucruri:casti, telefon, carte/revista, mancare pentru drum (sandvisuri, lucruri pregatite de mama ta si snacks-uri), apa.
In termos poti sa-ti pui apa rece sau daca vrei un ceai de fructe de padure sau ce aroma iti place tie.
Nu uita sa te distrezi! Mult succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

E obligatoriu sa iti pui ceva in termos?

| Gheorghiu_Maria_1969 a răspuns:

Iati haine,perie, periuta de dinti, mancare(pentru. drum), carti sau jocuri(ca sa nu te plictisesti), telefonul.