| SilenTPU a întrebat:

Cam cati cm. / mm. creste parul pe luna? Si cam cat mi-ar creste in 3 luni? Sunt baiat, si mi-am luat o parte buna de sus a parului. Cand luam din breton (care il dau pe spate) si il intindeam in jos imi ajungea putin mai jos de nas, acum imi ajunge aproximativ pe la sfarsitul nasului. Oricum l-am filat, si nu trebuia sa fac asta. Deci, cat creste in 3 luni? Si, daca il am filat, o sa revina uniform odata ce-mi creste? Sau o sa fie tot filat cand creste mai mare?

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai experimentat ceva nou. De ce să regreți? Părul crește mult mai repede în anotimpul cald. În general, cam 1cm/lună. Fiindcă e cald, poate crește și 1, 5 cm /lună. Trebuie să tunzi treptat din lungime (vârfurile), până când firele de păr se vor egala.