| Paula012 a întrebat:

Chiar se taie unghiile unui motan?

Răspuns Câştigător
| BlahBlahRaspundSiDreg a răspuns:

Pisicile au nevoie de gheare sa se catere prin copaci sau pe alte obiecte... Daca o lasi pe afara, cand are nevoie, o sa isi ascuta unghiile de trunchiul unui copac cand este nevoie, asa ca nu trebuie sa-ti faci griji.
Funda? big grin

3 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,cred,cel putin asa am auzit, insa, eu nu am incercat niciodata acest lucru si nici nu as face-o. Daca iti este teama ca motanul\pisica sa nu te zgarie, atata timp cat nu il\o deranjezi, totul este bine.

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Am si eu pisica, si nu i-am facut niciodata asa ceva.

| Carmen100 a răspuns:

Sigur ca da. Daca nu vrei sa te zgarie. E o alegere proprie. Daca sta in casa ar trebui ca sa nu strice mobila. Daca sta afara nu trebuie pentru ca se tocesc. Acum, sincer, mai bine nu le tai pentru ca pisica o sa fie si mai ingrozita de motanhappy