| Trandafiiiiiiiiiiiraș a întrebat:

Scuze de intrebare daca vi se pare prosteasca. Dar as vrea si eu sa stiu ce-nseamna cuvantul "anticipat"?
Funda si vot.

Răspuns Câştigător
| blueeyedgirl a răspuns:

Adica multumesc dinainte de exemplu pui o intrebare si multumesti anticipat chiar daca ink nu ti s-a raspunstongue:*

9 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ceva făcut înainte de un anumit moment.Realizat înainte de termenul sau de momentul convenit.

| DiavolitzaZambesteLaAparat a răspuns:

Multumesc inainte de raspuns.

inainte de...:X:X

vot?

| pisi1793 a răspuns:

Inainte de a primi raspunsul.

| mariaaaaaaaaaa a răspuns:

Anticipat = Realizat înainte de termenul sau momentul cuvenit
funda?

| 0whatever0 a răspuns:

Anticipat inseamna pus la punct, gandit cu multa atentie

| cosereanca a răspuns:

A anticipa inseamna a ghici ceva dinainte, a face inainte de termen o actiune, a prevedea, in general se refera la a face ceva care previne o alta actiune. daca dadeai un search pe google era mult mai usor, no ofense.

| Soryn14 a răspuns:

Ai dex online, foloseste-l!

| alexyutzamaxim a răspuns:

Realizat înainte de termenul sau de momentul convenit.Realizat înainte de termenul sau momentul cuvenit.A face sau a spune ceva înainte de o anumită dată (fixată) sau înaintea timpului cuvenit.A face ceva dinainte; a o lua înainte, a depăși.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
''Anticipat'' se refera la a face sau a spune ceva înainte de un anumit moment.
Pa, pa.