| Diixy a întrebat:

De heloween vreau sa ma costumez in vampir... aveti ceva idei de macheaj si de costum?(dar nu inchiriat)

... Cea mai buna idee primeste fundita:*

9 răspunsuri:
| deniedaccess a răspuns:

Http://www.perfecte.ro/......oween.html
here you have it!
iti arata cum sa iti faci un machiaj sexy pas cu pas.e perfect!
si cat e vorba despre costum alege ceva in negru, rosu sau violet poate chiar albastru inchis sau gri poate o fusta cu o camasa sau un corset si niste cizme inalte
aaa...si nu uita de matura bineinteles! FUNDA?:*

| deniedaccess a răspuns:

Interesant sa dai copy paste sau ma insel raluca250? hmmm aiurea so chill

| MeGustaaaaa a răspuns:

Machiaj:
La ochi dai cu creion negru foarte mult, pe pleoape si pe tot ochiul
Te dai cu pudra alba sau crema alba pe fata
Te dai cu un ruj super rosu
Foloseste ceva rosu temporar ca colorantul rosu sau ruj ceva pentru a da ideea ca ai baut sange, torni putin colorant rosu pe gura
Faci 2 puncte rosii la gat
Sunt dinti falsi de vampir de cumparat
Si parul prins oricum dar ineaparat sclipici
Costum:
O mantie mareu neagra si pe interior rosie
O pereche de pantaloni usori negri
Papuci negri
O camasa alba
Deasupra de camasa alba o vesta neagra
Si o esarfa rosie de matase ce o bagi frumos la gat

Sau daca nu vrei stilul de costum vampir baiat, poti purta o rochita scurata pompoasa cu rosu si negru dar totusi inneaparat o mantie.Succes si sa fi cea mai infricosatoare! Funda?

| raluca250 a răspuns:

De macheaj nu am nici o idee dar machiaj am cateva :-?
http://www.perfecte.ro/......oween.html
http://www.perfecte.ro/......ween/26628
Ca sa arati ca un vampir, ai nevoie de niste dinti de vampir (ii poti purta ca atare sau ii poti pune ca medalion). Trebuie sa-ti faci tenul sa arate foarte palid, cearcane si sa ai buzele sangerii (eventual cu picaturi desenate la coltul gurii) si sa ai un aer foarte dark, trebuie sa alegi haine inchise la culoare si cu un aer elegant. Te poti inspira foarte usor din personajele seriei Twilight.
poti sa te impraci intr-o camasa cu o pelerina neagra cu rosu si o fusta srtimta neagra pantofi rosii sau negrii :)

| raluca250 a răspuns (pentru raluca250):

O parte a rasounsului a fost luata din raspunsul utilizatorului sunrise_6591 [Ca sa arati ca un vampir, ai nevoie de niste dinti de vampir (ii poti purta ca atare sau ii poti pune ca medalion). Trebuie sa-ti faci tenul sa arate foarte palid, cearcane si sa ai buzele sangerii (eventual cu picaturi desenate la coltul gurii) si sa ai un aer foarte dark, trebuie sa alegi haine inchise la culoare si cu un aer elegant. Te poti inspira foarte usor din personajele seriei Twilight.]

| Danyela_Natalia_2000 a răspuns (pentru raluca250):

Machiajul e fain

| BoboKitty a răspuns:

Mie mi-a zis dirigu ca facem scena d ehalloween si is vampir deci fata extrem de alba ochii super negrii buzele la fel dintii d evampiri aia d ejeleulaughingasa o pelerina neagra colanti negri o bluzza rosie si esarva alba(optional)pantofi negri strampi si.succes la ducliuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu ruj rosu pe buze si dupa depaseste conturu buzelor cu vreo 2 cm, tamponand ruju de pe deget in juru buzelor.
Ochii ii faci negri si folosesti un fond de ten si o pudra foarte albicioasa.
Si o pelerina neagra si lunga.

Sau poti fi un vampir dala perfect cu un ten imaculat si alb si un machiaj perfect, si cu tinuta la fel, pusa la punct.

| xCrazyLife a răspuns:

Paii... Nustiu... Cred ca ar trebui sa. Faci machiajul Negru, Rosu, Verde [ pe obrajii foarte putin ], Violet. iar costumul. nu stiu un tricou negru si colanti sau blugi rosii sau negrii si un pulover violet sau verde Funda?