| LucAndrei a întrebat:

Se poate rezolva problema cu homosexualitatea?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Si, cam care ar fi problema aia? Tu ceri rezolvarea fara sa dai datele problemei?
E ca si cand ne-ai cere sa semnam un cec in alb.
Sa stii ca, daca vrei DOAR sa starnesti spiritele pe aici, e nevoie de mult mai mult decat o intrebare sibilinica (daca pot sa-i spun astfel).

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Orice problema are o rezolvare.Si asta va avea. Daca in alte tari s-a rezolvat se va rezolva si la noi.Numai ca va mai dura

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Dar ce, e o problema? Fiecare cu orientarile lui.
Ori est gay si nu-ti convine, sau cum?

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Homosexualiatea nu este o problema, ci o realitate sociala, medicala, psihologica, literara, politica, militara, economica, etc... Daca asa percepi tu aspectul... ori esti prea tanar si asta poate fi o scuza, ori ti s-au inoculat niste aberatii de catre cine stie cine, ori nu poti intelege ca toti suntem diferiti dar si ca toti suntem egali!, si ca nimeni nu are dreptul sa faca discriminari de acest gen! Exista chiar organisme democratice create in acest scop, si care vegheaza ca drepturile minoritatilor sa nu fie incalcate! Ar fi bine sa te documentezi cat mai bine si sa ajungi la o viziune normala si corecta asupra unei realitati obiective!

| Gregory a răspuns:

Salutare! Cu credinta in Dumnezeu si o vointa puternica se pot rezolva foarte multe! Tot ce trebuie sa faci este sa crezi si sa te rogi!

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Dar ce ai tu cu ei straight face
Daca tu ai fi nu crezi ca te'ar deranja intrebarile de genu?

| angella1972 a răspuns:

Ce anume vrei sa rezolvi? hai sa ne gandim ca nu suntem toti la fel, ca unii oameni s-au nascut diferiti.homosexualitatea nu e o alegere, e un fel de a fi.nu trebuie sa-ti fie rusine ca esti homo, rusine sa le fie pedofililor, zoofililor, violatorilor, perversilor...incearca la fundatia accept, au consiliere psihologica de specialitate.

| toto a răspuns:

Angella, eu sunt straight.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am sa ma repet la infinit! cand o sa se gaseasca un leac pentru heterosexuali, atunci o sa se rezolve si problema homosexualilor. daca homosexualii sunt "bolnavi", inseamna va heterosexualii au reusit sa-si cronicizeze boala.vai mama noastra!
lucas, te implor, spune, care e problema homosexualilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Este o problema sociala, nu toti suntem la fel, si se va rezolva atunci cand oamenii vor invata sa accepte si pe altii care poate sunt putin mai diferiti ca ei.
Apoi mai este si religie care am impresia ca deja exagereaya, fiecare cu orientarile lui, nu ar trebui sa le pese altora...
Problema se va mai dezbate, vor aparea discriminari sociale... dar asta este societatea happy

SoftCristi, incepi sa devii rautacios tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... nu este nimic rau in asta.ca esti homosexual. dar daca te deranjeaza atat de tare. vorbeste cu cineva. un psiholog si spune-i ce ti se intampla. sau incearca sa te indragostesti de o fata. adica sa te simti atras. iar daca nu poti... nu-i nimic grav... fiecare are orientarile lui :X happy iti urez succes.

| LucAndrei explică:

Is si nu-mi convine