| LostInDreams a întrebat:

Se poate sa-mi largesc singura o pereche de blugi 3 sferturi in zona centurii(sus de tot-sunt cu talie joasa). Nu ma mai incap bine ca mi-a crescut bazinul si ma chinui muult sa inchid nasturiilaughing. Stiu ca exista magazine, dar imi e foarte drag de blugii astia pe care ii am si vin perfect pe mine cu exceptia incheiatuluisad. Cum sa fac sa-i largesc putin?

1 răspuns:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Trebuie sa introduci cate un triunghi in fiecare parte.Cu mana se coase foarte greu.Ideal ar fi sa-i cosi la masina.Sau se mai poate sa introduci un triunghi la cusatura din spate. Dar, la ambele variante este compromisa purtarea lor cu bluza pe dinauntru! Si trebuie avut mare grija cum se croiesc triunghiurile din material de blugi asemanator, adica trebuiesc facute in asa fel incat tesatura sa mearga in aceiasi directie! Dar se va vedea ca este adaugat! Daca trebuie doar putin, atunci poti desface cusatura dubla de pe parti (caractristica blugilor) si s-a o refaci simpla! Este ceva munca!