| litlledolleioanna a întrebat:

Se presupune ca femeile si barbatii sunt egali. dar de ce de fiecare data unui baiat i se permite mai multe si daca face o prostie nu barfeste mai nimeni in schimb o fata e pe prima pagina cu siguranta. de ex daca un barbat se culca cu 10 femei intr-o saptamana nimeni nu il critica dar pe o femeie da. deci in final care e concluzia? suntem egali sau nu?

4 răspunsuri:
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Eu unu nu vad unde-i problema daca te culci cu 10 intr-o saptamana. E dreptul tau sa faci ce vrei. De fapt chiar te-as respecta, pentru ca ar insemna ca ai curajul sa faci ce iti doresti.

Stii, egalitatea exista, doar va imaginati voi bazaconii...

| sorinL1 a răspuns:

Femeia nu a fost si nu va fi niciodata egala barbatului. Nu o zic eu, o zice istoria de la facerea lumii pana in prezent.

| PaulCCraciun a răspuns:

Sa o luam si altfel, sa te contrazic putin. De ex, intr-un videoclip, daca 2 fete se saruta(si sunt mii de videoclipuri cu astfel de scene), toata lumea zice, uau ce sexy etc(chiar si unele femei zic asta), iar daca vezi intr-un videoclip ca doi barbati se saruta, nu cred ca exista cineva(in afara de homosexuali, probabil) care sa zica ca ii place ce vede, indiferent ca privitorul e barbat sau femeie. asta cum o explici? Intotdeauna au existat, exista si vor exista diferente intre barbati si femei(nu ma refer la chestii de genu forta musculara sau inteligenta etc).Sau, vezi un barbat beat ranga, parca nu te minunezi prea tare, vezi o femeie beata muci, parca nu prea iti vine sa crezi, si mii de alte exemple. Intotdeauna femeile or sa fie putin(sau mult) mai privilegiate decat barbatii, cand e vorba de rezolvat anumite probleme cu caracter tehnic/logic, se apeleaza la un barbat(in majoritatea cazurilor), etc.

| Domino a răspuns:

Niciodata nu vor fi egali barbatii cu femeile. Tu ai doua variante daca ai facut sau vrei sa faci o prostie: treci cu nesimțire peste șicanele colegilor sau NU mai faci prostii.