anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Sefilor, iese chatgbt la plagiat dacă ii spun sa facă textul original? Mersi

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si uite asa ne vom mandri ca fiind o tara de doctoranzi si masteranzi semidocti cu diplome mai multe pe perete decat are Marian Drăgulescu medalii in sportwinking nota bene
succes!

| CorinaA1 a răspuns (pentru Simpatic):

Buna, nu iti inteleg hate-ul. Avem deja o țară de doctoranzi și masteranzi semidocti cu muuulte diplome. Din păcate, acesta este sistemul. Trebuie sa faci colecție de diplome ca sa demonstrezi ceva în România. Aceasta lucrare reprezintă pentru mine un simplu impediment. Nu arata absolut nimic din ceea ce cunosc și nu mă ajuta decât sa îmi exersez vocabularul. Problema mea este ca sunt, ce crezi, manager la o firma mare din București. Angajata pentru cunostiintele și aptitudinile mele adevărate. Nu pentru talentul de a scrie și reinterpreta din articolele altora. Așadar timpul nu îmi permite sa mă axez pe lucrare. Mă axez pe schimbarea vieții copiilor din România. Haideți sa nu mai judecam, sa aruncam cu hate și răutate, chiar dacă avem diplome happy sa ine ajutam unii pe alții și sa ne dezvoltam pe cai practice, nu prin scris la tastatura!

| Simpatic a răspuns (pentru CorinaA1):

Sistemul este prost creat ai zis-o tu! nu e vorba de hate aici!
in japonia doar 1 la 1 milion sa zic asa de studenti reuseste sa aiba dotorat, in Romania cati?
si eu sunt masterand, nu este o lauda pentru mine desi eu scoala am facatu-o doar pe spatele meu, nu cu casca "japoneza" in ureche;), cu toate acestea scoala nu imi valideaza cunoasterea si nici inteligenta!
ai zis foarte bine in Romania ai nevoie de diplome, culmea este ca sunt atatea domenii in care administratori unor mari societati sunt toti inculti, multi dintre ei cu scoli facute pe spagi mari!
deci si tu si eu avem dreptate in egala masura in ceea ce priveste semidoctii
in ceea ce priveste chatGPT-ul vs. plagiat >> habar nu am softul anti-plagiat la ce nivel este de a detecta actual!

https://www.edupedu.ro/......l-oficial/

| suntserios a răspuns (pentru CorinaA1):

Ești manager la o firma mare și nu poți scrie o lucrare pentru facultate? Hahaha. Penibil.

| CorinaA1 a răspuns (pentru suntserios):

Din nou abordez tema cu gândul ca mai exista oameni înțelegători. Când o să muncești luni-duminică 12 ore pe zi într-o astfel de poziție o să înțelegi. până atunci te las să te gândești la ideea ca oamenii sunt diferiți, au poziții, opinii și preocupări diferite. Penibil e cel ce nu înțelege și judecă cu răutate. Penibil e să nu fii înțelegător și penibil e să iei în derâdere omul cu opinie diferită. Așadar, te salut cu respect pe tine, cel care îți poți scrie o lucrare pentru facultate, dar nu poți să fii în primul rând om!

| suntserios a răspuns (pentru CorinaA1):

Tu vrei practic sa comiți o frauda, că la urma urmei asta e și ceri înțelegere? Penibil.

Oricât de diferiți ar fi oamenii o frauda de genul nu ar trebui acceptată de nimeni.

Și da, chiar iau în derâdere un om care vrea să tragă o țeapă mica.

| CorinaA1 a răspuns (pentru suntserios):

Sperăm ca nu va veni și rândul tău să ai nevoie de un sfat și să dai de un om ca tine! Zi bună!

| suntserios a răspuns (pentru CorinaA1):

Iarăși, tu vrei sa comiți o frauda, nu e cazul sa discutam de bunăvoință aici.

Și sfat ai primit.
Pune mâna și fă lucrarea.

Și da, când vreau sa fac ceva greșit chiar îmi doresc să dau peste un om că mine care să mă tragă de mânecă.

| Violleta2022 a răspuns:

Imposibil asta, ca se poate detecta.