| ingerasumeu a întrebat:

Servus,am din nou o >intrebare:"Stiti pana acum am "mers" mereu pe principiu ca ce e natural e mai frumos, nu am folosit niciodata fon de ten, farduri...etc,acum parca as vrea sa incerc ceva nou,sa fac o schimbare, cum am spus numa am folosit niciodata machiaj deci nu stiu ce mi-se potriveste, si as vrea daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi.Deci am ochii caprui, ce farduri sa folosesc? sunt mai brunetica, si ce fon de ten sa folosesc? daca doriti sa imi dati niste sugestii ar fi foarte frumos si v-as fi recunoscatoare.Va multumesc din suflet sunteti niste oamnei >mintunatikisskisskisskisskiss:X:X:Xbig grinbig grinbig grin

Răspuns Câştigător
| andreeaeubwaa a răspuns:

Buna :* ca sa te fardezi, dupa cum ai zis ca ai ochii si tenul. thinking la ochi ar trebui sa te fardezi cu cafeniu, caramel, maro inchis, ciocolatiu si bej. si ca un surplus. floseste creion de ochi culoarea maro sau negru. happy fondul de ten nu am cum sa.ti recomand. trebuie sa mergi intr-un magazin gen avon. si sa vb tu personal cu cineva ce ti-ar recomanda. ca altfel poti sa iti iei teapa. si sa MASCARA sa folosesti decat pe varfuri daca ai gele lungi si daca vrei volum clatini periuta din stanga in dreapta. daca ai genele mici le dai complet happy. buzele, ar merge o culoare gen crem sau un luciu de buze transparent. sau un bej, roz pal... daca esti mai " pitzi " poti folosi roz strident si rosu. si APP. foloseste tus :* cam atat fundaaaaa puppy dog eyes?

2 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Ti-as recomanda un rimel simplu, cu niste culori mai inchise care duc spre gri sau bej si fond de ten care duce spre castaniu deschis, blond.

| ingerasumeu explică:

Multumesc din suflet sa stiti ca am pus in aplicare sfaturile voastrekisskiss