| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a întrebat:

Servus! maine am ed civica si trebuie sa fac scenariul unui proces penal. nu am asistat niciodata la asa ceva si nu stiu cum se procedeaza. pe net nu gasesc ceea ce imi trebuie, si daca este cineva ce ma poate ajuta, il implor sa o faca. multumesc anticipat puppy dog eyes happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Daca te pune ca judecator intrebi si tu cauza principala a acuzatului si imi mai inventezi chestii legate de asta la ce ora unde s-a petrecut martori. Daca te pune ca acuzat va trebui sa raspunzi la intrebarile judecatorului.

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus, EmOkiduzza!
Citește aici, imaginează-ți ce au de spus judecătorul, avocații, procurorul etc și gata! http://lextic.wordpress.com/2010/05/23/proces-experimental-19-mai-2010/
Mari succese!