| AvalohAlyn a întrebat:

Si baietii plang cateodata(cred ca stiti melodia).E adevarat? Ati plans vreodata fiind baiat? Si aici nu ma refer la perioada cand erati nou-nascuti.Ci incepand cu adolescenta.
Am vazut baieti care sunt mai sensibili decat fetele..si altii decat mine..fiindca asa ma consider si eu..foarte sensibil.
Cum vedeti voi un baiat care a plans datorita unui anumit lucru rau avand rana in suflet? Considerati ca un baiat care plange sau a plans la viata lui e mai mult"o fata"?
E adevarat ca"si baietii plang cateodata"?
Eu personal am vazut destui care au facut asta..si aici am mai zis ma includ si pe mine.dar am vazut si baieti "tari ca piatra" care au figura de duri si de soldati la legiune.
Cum considerati ca este mai bine? Sa plangi cand ai ceva pe suflet,cand esti ranit sau neindreptatit sau sa fii tare si sa nu scoti nicio lacrima, sa nu schitezi niciun regret si sa treci peste cu usurinta?
Pun a treia oare intrebarea:E adevarat ca "si baietii plang cateodata"?
Ce parere aveti despre baietii care plang?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Da, e adevarat, cum sa nu fie?! Am plans de multe ori.E adevarat ca "si baietii plang cateodata", de ce n-ar fi? Si ce daca ai plans? E ceva rau? In legatura cu soldatii sau altii care sunt duri...fiecare e asa cum crede,cum vrea,etc.
Consider ca e bine sa plangi cand esti chinuit/a, pentru ca ma refer si la fete, dar nu in public, acasa, de preferat singur/a in camera ta.Nu imi pasa ce crede lumea, eu personal, as plange si la televizor in direct, daca as simti ca este cazul, daca as avea o problema.Bafta! big grin

6 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

@ Wøodenpints
Cred ca fiecare e liber sa actioneze dupa cum simte. Daca tie nu iti place sa vezi ca cineva plange, asta nu inseamna automat ca gestul in sine nu e firesc sau ca nu e in regula.Nici nu stiu de ce ai raspuns la aceasta intrebare fiindca mai mult il descurajezi pe acest baiat.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Floreenofficial):

De când scopul meu este să încurajez oamenii?

| Floreenofficial a răspuns:

Multumesc pentru funda! happy

| Wøodenpints a răspuns:

Pe mine mă bufneşte râsul de fiecare dată când văd pe cineva care plânge. Oameni icare plâng sunt incredibil de urâţi şi amuzanţi.
Nu contează dacă-i băiat sau fată, nu fac diferenţa între sexe când vine vorba de plâns. Gestul în sine mi se pare inutil, mai ales dacă nu-i întemeiat.
Dar da, s-a ajuns la stadiul în care bărbaţii sunt încurajati să plânga în public şi nimeni nu vede nimic greşit în asta.
De la vânat mamuţi, lupte între gladiatori, tras cu arma în război şi bătut cu ursul în pădure, bărbaţii au ajuns să se laude cu partea sensibilă, şi anume că-s capabili să plângă în public şi să se creadă mai buni dacă fac asta.
Evoluţie...

| Voidwithin a răspuns:

Am o intrebare, baietii nu sunt oameni?
Normal ca plang diferenta e ca fetele plang de la nimicuri am o colega care plangea ca nu a sunat-o prietenu intr-o seara(o suna in fiecare seara mi-a spus ea) cea ce mi se pare penibil.
Depinde acum poti planga de nervi, poti lacrima daca iti intra ceva in ochi doar ca baietii nu cred ca plang cum plang fetele, ele plang din dragoste din despartiri mai mult, baietii plang mai mult din nervi.

| NCN a răspuns:

In general nu e ok sa plangi des, acum depinde poti plnage de nervi sau ca te-a lasat iubita/nevasta ori a murit cineva drag... in rest nu prea vad motive.Da mai plang si baieti dar mai rar in cazu meu.