| brokenoxi3 a întrebat:

So. am o intrebare. nu stiiu cum o sa vi se para. matusa mea spune ca frumusetea nu ajuta cu nimic in viata. dar in zilele noastre si chiar mai incolo. mie mi se pare ca ajuta. nu vorbesc ca sa ajungi panarama ca astea d la tv. nu stiiu cum sa zic. oriqum voi intelegeti.
1:Foloseste frumusetea in zilele noastre?
2big grinaca estifrumoasa esti mai apreciata?
dau funda. ty love struck

Răspuns Câştigător
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Sincer, nu ajută. Fiindcă este foarte înşelătoare. Tot ce ţi-ai clădit pe frumuseţe acum, peste 10 ani se va dărâma fiindcă frumuseţea dispare. Însă dacă acum clădeşti ceva bazat pe inteligenţă sau alte valori morale, acel lucru va rezista până la moarte.
Cât despre aprecierea frumuseţii...eu nu o apreciez dacă nu este dublată şi de spirit şi intelect. E frumoasă şi atât, dar mai mult nu m-aş apropia de ea. Frumuseţea foloseşte atunci când vrei să ai parte de un succes imediat care însă va dispărea la fel de rapid. Pentru asta voi cita din Octavian Paler: "Am învăţat că farmecul în viaţă ţine cca 15 minute. După aceea ar fi bine să ştii ceva". Şi eu am încredere în el.

1 răspuns:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Deci frumusetea este relativa iar ceea ce numesti tu cu panaramele de la tv este noroc si multa carte invatata pentru ca daca nu iti merge capul si esti frumoasa tot degeaba pentru ca frumusetea ti-ar fi eclipsata de prostie.in general da noi oamenii cand vedem o femeie frumoasa o admiram pentru ca ea este placuta ochiului nu? dar daca am ajunge sa cunoastem acea persoana si am vedea ca nu ai cu cine schimba 2 vorbe crezi ca am mai intoarce capul pe strada a doua oara? nu cred! funda?