| bitzaxp90 a întrebat:

So...

De multe luni am ramas fara cooling pad (s-a rupt mufa, derp) pentru laptop, si pana in februarie jocurile au mers superb si fara el. Dar au inceput framerate drops (de la 60 fps la 1-5 fps) si am cautat pe net problema mea... am gasit doar ca e overheating.

Cum reduc overheating-ul? Daca iau un cablu nou pentru ventilator va merge la fel ca inainte laptopul? Tind sa mentionez ca arde ca iadul, la propriu, si scoate niste sunete...
Fierbinteala asta cica o fi DINAUNTRUL laptopului, unde e un alt ventilator (eu nu l-am deschis niciodata sa il curat) si de la praf nu mai merge. Cum il curat, si cum sa stiu unde e?

1 răspuns:
| princessvivy a răspuns:

AFD