| Adriana_Barancea_1982 a întrebat:

Soo...aveti ceva sfaturi despre cum sa nu ma mai un pic atat în filme si seriale? Stiu ca e o întrebare tâmpită dar pe bune, de fiecare data cand se intampla cate ceva in seriale imi stric toata dispoziția si toata ziua. M-am saturat sa imi stric dispoziția cand William si Noora din Skam se despart sau etc. Nu stiu cum alte pers. Nu sunt afectate cand se uita la filme sau seriale triste. Help!? sad

1 răspuns:
| Gurgău_Cristian_1999 a răspuns:

Salut!
Asta patim cu totii in momentul in care urmarim serialele prferate. Uneori ne dorim sa fim alaturi de ei si sa le oferim sfaturi care sa-i ajuta.
Insa, trebuie sa intelegem ca este doar fictiune. Daca in film Noora si Skam se despart, ei bine in pauze merg sa-si bea cafeaua impreuna sau sa discute despre meciul de seara trecuta.
Nu e un lucru rau ca te atasesi de personaje, intrucat ele pot sa-ti fie si modele in viata. Insa e totusi bine sa faci diferenta dintre fictiune si realitate, ca sa nu cazi in extrema de a fi atisocial.
Sper ca te-am ajutat cu raspusul!
Sa ai o zi frumoasa!