| Nicaleta a întrebat:

Spuneti-mi ceva despre relatiile dacilor liberi cu romaniiva rogggggggggg++++++++++++++++++++funda.

Răspuns Câştigător
| wwe1 a răspuns:

Dacia romanizata dupa retragerea aureliana din 271 d.hr. dacia romanizata a ramas fara un conducator etc.iar dacii liberi au napustit peste dacii romanizati pentru ca roma nu a cucerit toata dacia.prin acasta contpire s-a format poprul roman si limba romana!

1 răspuns:
| wwe1 a răspuns:

Dacia romanizata dupa retragerea aureliana din 271 dacia romanizata a ramas fara un conducator etc.iar dacii liberi au napustit peste dacii romanizati pentru ca roma nu a cucerit toata dacia.prin acasta contpire s-a format poprul roman si limba romana!