| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi ceva povesti de groaza sau ceva comic sa nu ma plictisesc... funda pentru cea mai buna...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.spectrulrealitatii.ro/ - de groaza.

http://umor.ro/ - comic.

ceau.(:

2 răspunsuri:
| Alecssa a răspuns:

Iti recomand niste filme:the rite, i know how killed me, good luck chuck, the town, the fighter, sweeney todd: the demon barber of fleet street( nu e asa de bun), Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events, the day after tomorrow.

| Dumnezău a răspuns:

Era odata un scriitor pe nume Jack Torrance.Jack avea o sotie minunata,Wendy si un baietel la fel,Danny,de cinci ani. Jack s-a mutat de curand la noua sa slujba,ingrijitorul hotelului Overlook din Colorado. Jack a primit slujba de la hotel,cu ajutorul prietenului sau din Massachusets, Albert Shockley, care este actionar la Overlook.Peste iarna,Jack si familia lui sunt lasati sa aiba grija de hotel,in lipsa patronului Stuart Ullman, a mecanicului Watson si a bucatarului negru, Dick Hallorann.Anul este 1976 si iarna este foarte grea in Colorado,dar cei trei au destule provizii ca sa reziste. Jack are o anumita antipatie pentru Stuart, pe care il numeste zgarcit si afectat, din cauza salariului mic.
Jack a fost alcoolic pana la un anumit eveniment.Acesta i-a rupt mana lui Danny la trei ani, pentru ca varsase niste bere pe ciornele lui Jack.Am mentionat ca Jack scria? Ei bine, Jack scria chiar foarte bine.Cand a ajuns la Overlook el lucra la o piesa de teatru si avea deja cateva nuvele publicate.De la acel accident Jack nu a mai baut o picatura de alcool, desi Wendy inca il suspecta ca ar putea ceda tentatiei.Cat a locuit in Massachusets, Jack a fost profesor de dramaturgie si avea un club de literatura.La acest club era si un anumit George.George era genial, dar se balbaia.Intr-o zi,Jack i-a dat un anumit test lui George,iar dupa l-a acuzat ca a copiat.Cei doi au ajuns sa se certe,Jack acuzandu-l pe George ca era balbait, ceea ce era adevarat, cu toate ca George a negat.George a incercat sa se razbune pe Jack,asa ca i-a intepat cauciucurile masinii. Jack l-a observat,si astfel l-a snopit in bataie.
Revenind la Overlook, Danny, copilul cuplului Torrance da anumite semne de schizofrenie.Viseaza noaptea un cuvant pe o oglinda, scris cu sange:AMIRC.Probabil daca il intorci ai sti ce inseamna. devil Danny are un prieten imaginar,am uitat numele,ce il avertizeaza in astfel de vise despre anumite lucruri ce aveau sa se intample la Overlook,precum crime,trecutul negru al hotelului, fantoma de la 217, si ceea ce se va intampla cu Jack Torrance.

Daca ti-am captat atentia, citeste Stephen King-Shining(Stralucirea).Ce e mai sus e doar rezumatul primei parti al unui roman horror excelent. big grin