| Andra111 a întrebat:

Spuneti-mi CEVA! Povesti de groaza, povesti amuzante... orice dar sa nu ma plictisesc funda sau vot promit...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce o sa va povestesc este de necrezut.eram mai micuta prin generala asa si intr-o zi de duminica ma suna prietena mea cea mai buna (eram nedespartite )sa ma intrebe daca nu cumva vreau sa merg la biserica cu ea si cu surioara ei mai mica.Am zis ok(ma plictiseam oricum).Eu stau prin dristor si am mers la o biserica de la olimpia.la olimpia e o cofetarie si noi am luat-o pe acolo ca sa ajungem bineinteles la bisericutza.in fata cofetariei 2 gay(era o noutate pentru noi)sarutandu-se! Cum prietena mea nu se putea abtine niciodata tin sa o citez"iiiiiuuu ce gretos"la care tipii"fa ia veniti incoace."ne-au dracuit si am rupt-o la fuga ei s-au facut ca vin dupa noi si noi am luat-o de buna pana la biserica.in timp ce fugeam speriate,surioara ei era la mijloc si o tineam de manute. efectivzbura saracuta, in drum ne-am mai speriat si de caini. Ajungem in sfarsit la biserica, eu nu prea le am cu biserica.ele s-au spovedit si impartasit si eu la urma sa fac acelasi lucru.ma spovedesc,dupa care cand sa trec prin fata altarului,voioasa cu lumanarea aprinsa in mana (ca asa se face), constat la un moment dat ca imi miroase puloverul a ars, ma uit pe umar.foc am dat cu palma sa il sting dar s-a extins si prin par.simteam cum imi arde chelia(aveam un par luuung).La un mom dat am scos un sunet ceva de genul unui planset. popa speriat imi dadea cu palma in cap.In fine mi-a stins popa focul din cap, m-am uitat in sus numai par si fum.babele:"a intrat satana in biserica"Prietena mea radea in hohote iar eu plangeam upa parul meu si e rusine.Cum miroseam eu a porc parlit am luat-o usor usor spre casa suparata.pe racari alti caini care ne-au fugarit.pana cand a intervenit un nene ca altfel ne mancau si cainii! Nu m-am mai dus niciodata la biserica aceea!

9 răspunsuri:
| BiaSiAtat a răspuns:

O poveste de groaza:
Era o femeie care avea trei copii gemeni.Toti trei si-au luat o casa impreuna.casa era suuuper ciudata. Avea o forma in forma de triunghi dar abi dupa cumparare au oservat.Toti si-au ales cate o camera ...In aceea nopte parca tot a luat o alta intorsatura.Se auzeau usi apa poarnea singura iar la bucatarie se dischideafrigiderul fara motiv. Dupa 1 luna de teroare au chemat un specialist dar chiar cu 12 min inainte de a veni specialistul adica la 23:48 a fost omorat unii in gemeni. Specialistul l-a gasit omarat cu un cutit de... jucarie.Atunci si-a dat seama ca e ceva ciudat asa ca au chemat un exorcist iar in noaptea urmatoare inainte ca exorcistul sa vina a murit unul dintre gemeeni dar tot la oara 23:48.In aceea noapte ultimul geaman a ales sa doarma la un coleg de facultate.dar inainte sa plece adica la 00 :23 la prins un frate de mana si i-a zis sa plece din casa asta.El a plecat l; a coleg si casa a fost cumparata de inca 134 de oameni dar toti au murit.Inca nu s-a aflat misterul acelei case se stie decat ca casa a fost construita de un savant nebun care a murit in casa din cauza unui pisoi care i-a dat din greseala cu acid sulfiric pe piept.
Nu stiu daca te-a speriat ar funda/?

| Larisa a răspuns:

Eu nu o sa-ti las o poveste.O sa-ti las cateva bloguri e care le-am descoperit si de care nu ma mai despart:spectrul realitatii(povesti de groaza)alinropan's blog(funny)si fata nevazuta a lumii(postari foarte interesante)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi aduc aminte ca eram prin clasa a9a si era iarna. in ziua aia m-am hotarat sa ma imbrac in fustita si cu cizmulita cu toc.Si cum urcam eu ca o toapa mandra scarile la a 3a treapta m-am impiedicat si am cazut ca o baleguta. Toata lumea a lesinat ed ras dar eu, in loc sa las capul in jos de rusine m-am ridicat foarte increzuta si am dat sa intru in liceu. doar ca am intrat direct in usasad. Vreo luna nu am stat decat in clasa de rusinesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

din liceuhappy n-am cum sa uit de profa de fizica nou-venita cand eram prin a 10-a identica cu bety cea urata laughingrolling on the floor la care ne zice ea"ma vedeti pe mine mai tinerica dar nu ma duceti de nas" ne-am umflat toti de ras faceau baietii misto de ea ca avea si un defect la un picior
odata i-au pus guma in documentele pe care le cara in punga, ba un coleg cu tupeu atunci cand ea ne-a dat proiecte de facut pe cd pe langa proiect i-a dat si un virus de i-a facut calculatorul prafrolling on the floor
si atunci mi-era asa o mila de ea dar ne amuzam ca ea vine la ore si ii zice lui ala nu ai reusit sa imi virusezi calculatotul ca m-am uitat la proiectul tau la un internet cafe=)funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da una amuzant s-a intamplat la examene acum
il sun eu pe un coleg(obisnuiam sa ne asteptam sa intram in grup in sala ca sa ne mai ajutam) si el zice hai ca acum vin. ok toate bune si frumoase la care zic eu colegei mele ca era cald sa coboram sa iau niste suc si ii sa ii asteptam jos ok vine si cealalta colega si ea zice sa mergem in sala dar eu stai sa il asteptam si pe cristi si el nu mai venea cand colo il vedem ca iese din facultate el deja daduse examenul ( a si picat) si a crezut ca noi nu-l mai asteptamhee hee asa am pierdut noi timpul degeaba si crisit a si picat ca de i-a fost greu sa ne sune sa ne intrebe unde suntem pls funda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ti se par povestile?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

.I-am mai facut o farsa cand eram micute(ca doar asa eram eu)Vine ea obosita de la scoala.era vreo 14 00 ceasul, s-a pus in pat si a adormit.Mama obisnuia sa stranga paine uscata sa o duca la tara (pentru porci).
Ce ma gandesc eu.tai din painea uscata bucatele mici ca anafura.Ma duc cu vreo 2 bucatele la Ana.o trezesc si ii spun asa"fata a venit popa, ia anafura si mananca si inchinate de 3 ori"Ea era intre vis si realitate si executa ordinele.ii dau si ceallta bucatica "de anafura"si ii zic"ia si a doua si inchinte de 3 ori ca asa trebuie". bineinteles ca a executat dupa care s-a prins eu radeam in hohote! funda

| mystery1girls a răspuns:

Incearca aici
http://sangesitrandafiri.wordpress.com
sper ca te'am ajutat

| mystery1girls a răspuns:

Uite aici:

https://sangesitrandafiri.wordpress.com

Fata tocmai a redeschis blogul si a inceput o poveste noua