| vi2968 a întrebat:

Spuneti-mi niste intrebari capcana si raspunsuri caremi va spoone va primi fundita?

Răspuns Câştigător
| Destinee a răspuns:

1.)O pisica alba se urca intr-un copac.Cum se da jos?

2.)In ce sticla nu poti pune lapte?

3.)Intr-un copac sunt 5 pisici.Una se da jos.Cati mati mai sunt in copac acum?

4.)Intr-un acvariu sunt 10 pesti. Unul se inneaca.Cati pesti au ramas in acvariu?

5.)O vrabie merge intr-o zi 100 de pasi.Cati pasi va merge vrabia in 2 zile?

1.alba
2.sparta
3.0
4.pestii nu se inneak
5. vrabia nu merge

4 răspunsuri:
| Mihaela_3187 a răspuns:

I:Ce invata mai intai un elev cand merge la scoala?
R:drumul spre scoala

I: Cum se da jos o pisica alba?
R:Tot alba.

I:Cand e duminica inaintea sambetei?
R:Cand o cauti in dictionar.

I: Ce se aseaza pe masa, se taie dar nu se mananca?
R:Cartile de joc.

1.Cati ani a durat razbuiul de 100 de ani?

a.100 ani

b.110 ani

c.116 ani

Intre cina s-a purtat razbuiul de 100 de ani: (nu 100 e raspunsul dar asa se zice razboiul de 100 deani)

a.Francezi si Englezi

b.Greci si Romani

c. Otomani si Unguri? (unele intrebari nu sunt capcane)

3.Cand sarbatoresc Rusii sarbatoare din noiembrie:

a.Septembrie

b.noiembrie

c.decembrie

4.Ce culoare au cutiile portocali din avioanele americane:

a.negru

b.portocaliu

c.verde

R:
1.116 ani
2.Greci si Romani
3.decembrie
4.negru

| vi2968 explică:

Vreau mai multe acestea le stiu

| Viktoritza a răspuns:

Deci 1. Intr-un palmier sunt banane.Cine ajunge primul la banane? Pasarea, maimuta, elefantul, girafa, sau leopardul?
{[(raspuns : in palmier nu cresc banane)]}
2.Un cocos sta cu un picior pe o insula si cu un picior pe alta insula. Unde va cadea oul?
{[(raspuns : cocosul nu se oua)]}
3.Intr-o masina sunt tatal si fiul. Acestia fac accident. Tatal moare pe loc, copilul ajunje in stare de urgentea pe masa de operatie. Chirurgul zice ''Nu-l pot opera e fiul meu'' cine este chirurgul?
{[(raspuns chirurgul este mama baiatului)]}
4.Intr-un cos sunt 3 mere verzi si 4 rosii. Cate mere am?
{[(raspuns : 3 mere pentru ca cele 4 sunt rosii-tomate)]}
5.Cand dai GOL la un meci de fotbal unde merge mingea? intrebare!
{[(raspuns: intre-bare)]}
6.Ce are Schwarzengger prea lung, Brad Pitt prea scurt, Madona nu are, si Papa nu-l prea foloseste?
{[( raspuns : numele de familie)]}
7. Unde au femeile parul scurt, negru si cret?
{[( raspuns : in Africa)]}
8.Cum iese un cal alb din Marea-Neagra?
{[( raspuns : ud )]}
9.Esti intr-o competiti de alergat il intreci pe al-doilea pe ce loc vei fi?
{[( raspuns : locul 2)]}
10. imi da-i funda?

| Georgiana_Pustianu_2000 a răspuns:

3 oua fierb in 6 minute, 5 oua in cate minute?