| doinaaa1 a întrebat:

Spuneti-mi povestile voastre de >dragoste?

Răspuns Câştigător
| valy a răspuns:

Poi a inceput asa.
Am fost cu o tipa 2 ani si vreo 8 luni si foarte bine ca s-a terminat, ca nu mai suportam.si in seara in care m-am despartit oficial de tipa respectiva, o amica m-a invitat in oras.
Amica mea mai era insotita de 3 fete printre care era si fata visurilor mele.
Eu inainte sa fiu invitat chiar ma gandeam sa ies in oras, dar cu nici un gand de cucerire, vroiam o pauza.
Ne-am intalnit insfarsit si cand am vazut-o afara un ger de iti ingheta tot dar m-am dus sa fac cunostinta cu fetele pe care nu le mai vazusem si am pupat-o pe prima, pe a 2 si cand sa o pup pe ea(ceea ce este mai bun e pentru la sfarsit) si sa dau mana cu ea.mainile imi ardeau si buzele s-au transformat in carbuni incinsi, am incercat sa ma calmez sa nu ma fac de rusine desi acest lucru nu mi sa mai intamplat in veci.
Am intrat intr-un restaurant, am comandat pe pofta inimii, eu nu aveam nici 1 gand sa fac impresie buna cuiva, de asta pe langa bere mi-am mai cumparat si 100 g de jack.eu nu le am cu alcoolul dar in seara aia chiar am vrut ceva mai tare.
Am inceput sa povestim despre vietile noastre si cand colo minunatia de fata care ma facuse sa ard avea prieten(imi cazuse cerul peste mine), si de asta vroiam sa stau in banca mea ca nu imi sta in caracter sa ma bag peste ciorba cuiva.
Si ne-am mai plimbat si la un moment dat ne-am asezat intr-un parc fiecare unde a putut pe banca, pe langa, si nu stiu ce imi venise de am invitat mai intai o alta fata sa spunem y si pe x care am placut-o eu am lasat-o in pace.
Numai bine ca y m-a refuzat si a acceptat x.
Si nu stiu ce imi venise mie fiindca a acceptat sa imi stea in brate sa fac in asa fel incat sa o incalzesc si eu pe ea(sa se intoarca roata).
Am inceput sa pun mainile peste ale ei, sa o miros, sa imi duc nasul atat cat imi permitea distanta mirosindu-i aroma superba de parfum si pana la urma am reusit sa o incalzesc. x de acum ma tinea de mana bineinteles in geaca ca sa nu ne fie frig si incepuse sa ii placa.
Cand am plecat spre casa fiind un gentelman m-am oferit sa le conduc acasa.
Ne-am urcat in maxi-taxi si x se asezase pe o banca cu 2 locuri si numai bine ca s-a dus tovarasa ei sa stea cu ea pe banca(imi venea sa o strang de gat). si numai bine ca eu m-am pus cu y pe banca din spatele lor si am vorbit si ii faceam complimente desi nu aveam nici o intentie sa ma dau la ea...
X si cu amica ei au coborat si am ramas doar eu si cu y in maxi taxi.am condus-o pana unde mi sa permis si apoi am plecat acasa.
A doua zi.de fapt nici nu a trecut 1 zi.era 12 noaptea cand am ajuns acasa si ele aveau ore de dimineata.si eu de dupa amiaza dar nu prea ma duceam.si ma trezesc cu un sms de la amica mea ca x ar vrea id meu.
Din cate intelesesem de la amica mea tipei i-am cazut cu tronc si de asta cand a ajuns la scoala ia si cerut id.
Am vorbit chiar in ziua aia pe mess.am stat vreo 5-6 ore pe mess impreuna, si am vorbit ne-am transferat melodii si in ziua respectiva ma alintat prima oara.
A doua zi ne-am hotarat sa ne intalnim doar noi 2 sa mergem sa mancam ceva si sa ne cunoastem mai bine.
Eu incepusem sa am sentimente puternice pentru ea si ma gandeam ca sa ii fac un cadou chiar din a 2 zi gandindu-ma ca sa ii multumesc ca mi-a facut 2 zile cele mai frumoase prin prezenta ei.
Am ajuns la un restaurant si am comandat pizza si cate un suc, si ea a cerut sos iute si eu cunoscand restaurantul stiam ca se cunoaste iuteala din el.
Eu mancam cum trebuie, pe cand ea lua doar cate o bucatica si parca incerca sa ia aer, si am intrebat-o ce s-a intamplat si cica e sosul prea iute.si ii zic eu hai fugi de aici ca nu-i iute, si ea cica ia mananca tu sa te vad.si eu in momentul ala i-am zis daca mananc o portie de pizza cu sos iute primesc un sarut din partea ta.si ea a acceptat si mi s-a parut un chilipir sa ma usture putin buzele in schimbul a unui sarut divin din partea ei.
Am plecat de acolo si sa tinut de cuvant in schimb nu mi-a dat doar 1.ci vreo 200 pana cand a plecat acasa.
In scurt timp s-a despartit de tipul cu care era, desi ea a cam ezitat sa faca lucrul asta deoarece eu ii povestisem ca urmeaza sa finalizez cursurile si plec in strainatate.si de asta tipa ezita.si pana la urma m-am hotarat sa raman pentru ea.
Si suntem si acum impreuna si mergem pe 9 luni si ne iubim mai mult ca ieri si mai putin ca maine.
Sory ca e cam lunga.si sper ca nu te-am plictisit

1 răspuns:
| brokenangel2011 a răspuns:

Povestea mea nu e una cu un final fericit.:-(:-(
totul a inceput intr-o iarna cand EL mi-a atras atentia aruncand dupa mine cu un bulgare de zapada, prima data nu mi-am dat seama cine aruncase si cand am vrut sa plec a mai aruncat o data iar cand m am intors din nou l am vazut pe EL cum zambea pe dupa gulerul de la haina. pot spune ca zambetul lui m a cucerit.
am plecat fara sa i spun nimic dar gandul imi era la "baiatul care a aruncat cu bulgari de zapada dupa mine". imi parea rau ca nu am avut curaj sa ma duc la el sa facem macar cunostinta.toata iarna nu l am mai vazut cu toate ca stam in cartiere invecinate.in primavara era prin cartier la el si jucam volei cu o fata si a venit si el si a vrut sa joace volei cu mine(atunci nu stiam ca este baiatul din iarna, nu l mai recunoscusem dar mi a zis el mai tarziu dupa ceva timp). dupa ce a plecat eram deasupra norilor, plutem.
am facut rost de id ul lui de la un alt amic si cand am vorbit cu el prima data stia cine sunt(banuiesc ca se asteptaca eu sa fac rost de id ul lui)pentru ca atunci cand l am intrebat daca stie cine sunt mi azs ca "da.esti fata cu care am jucat volei". am vorbit f mult in seara aceea.au urmat intalnirile.ma simteam f bine in prezenta lui...pana intr o zi cand l am vazut cu alta si pur si simplu am simtit ca imi care cerul in cap ca se cutremura pamantul.
l am sunat, pentru ca vroiam sa stiu ce are de cand in continuare, si m a rugat sa ne gasim.am acceptat pentru ca vroiam sa vb ca el despre ceea ce vazusem.cand ne am intalnit mi a zis ca nu mai are nicio treaba ca tipa aia ca ca daca vreau sa fiu ca el.am acceptat fara sa ma mai gandesc. din acel moment timp de un am am trait alaturi de el un vis frumos ce nu pot sa l uit. a fost alaturi de mine in celemai grele momente din viata mea, atunci cand vroiam sa mor doar EL mi a fost aproape.atunci cand mi a zis ca nu mai putem fi impreuna am simtimt ca nu mai are rost sa traiesc dar el m a incurajat si mi a zis ca poate vom fi impreuna.
am ramas amici. dar dupa aproximativ 6 luni de cand ne am despartit tot mai tin la el si lmai iubesc!
as vrea sa fim impreuna din nou sa traiesc acelasi vis ca acum un an dar nu cred va mai fi posibil.:-(:-(:-(
cam lunga sper ca nu te ai plictisit.