| MBAAA a întrebat:

Spuneti-mi povestile voastre de dragoste.happy Cele mai frumoase si mai impresionante primesc funda.:X

Răspuns Câştigător
| Gabitza a răspuns:

Totul a inceput cand eu am intrat la liceu. Aveam 15 ani, eram in statie, el astepta autobuzul. O colega de-a mea il cunostea. Ne-a facut cunostinta si a fost dragoste la prima vedere. El avea 18 ani. Asta se intampla prin 2007 big grin. Apoi, nu l-am mai vazut cam 1 luna jumatate! Intr-o zi, i-a cerut numarul meu colegei mele! Aceasta i l-a dat si m-a sunat! Am ramas fara cuvinte cand s-a prezentat! Nu-mi venea sa cred ca m-a sunat! Apoi, ne-am vazut. Stateam amandoi pe banca. La un moment dat a inceput sa bata vantul. Amandoi am intors capul in aceeasi directie. Si ne-am uitat unul la celalalt pret de o secunda, apoi m-a sarutat! A fost primul meu sarut love struck! Am ramas impreuna, 4 luni nu ne-am certat deloc! Cu toate ca nu ne prea cunosteam. Apoi, o colega de-a mea mi-a spus ca l-a placut si ca au fost si ei impreuna si ca ii facea poze. Mi-a aratat poze pe telefon. Nu mi-am dat seama ca minte si ca pozele erau luate de pe hi5. Nu i-am spus nimic lui. Ne intelesesem prea bine. Nu aveam de unde sa stiu cum va reactiona sau ce va zice cand va auzi. I-am spus intr-o zi ca nu pot iesi afara cu el ca am ceva mai important de facut. M-a intrebat ce si i-am spus ca trebuie sa ma vad cu un baiat. Am hotarat ca cel mai bine e sa ne vedem fiecare de drumul lui. M-a durut enorm! Iti dai seama, e first lovelove struck! Dupa cateva ore mi-a trimis mesaj ca ii pare rau pentru alegerea facuta si ca vrea sa ne impacam. Orgoliul era prea mare...i-am spus nu! Nu mi-am ascultat inima. Si 3 ani de atunci nu ne-am vorbit deloc. Pana anul trecut de revelion. Cand l-am vazut, picioarele mi s-au inmuiat si primul instinct atat al meu cat si al lui a fost sa ne imbratisam! Crede-ma ca nu credeam vreodata sa-l mai strang in brate. Am mai vorbit, ba pe mess, ba la telefon, ba fata in fata. Ne-am gandit ca ar fi bine sa dezgropam putin amintirile si sa clarificam situatia dintre noi. Vreau sa-ti zic ca pentru el a fost un soc atunci cand a auzit ce a facut colega mea. El nu a suportat-o niciodata si ea zicea ca pozele ce le are pe telefon sunt facute de ea. Ce m-a uimit din partea lui a fost ca nu a mai vrut sa aiba o relatie timp de 3 ani. Nici eu! Am continuat sa ne fim fideli. Anul trecut in vara am vrut sa ne reimpacam. Dar din nefericire, a facut prostia sa de-a numarul meu altui baiat. Credea ca m-am suparat pe el si ca nu vreau sa vorbesc cu el. M-a deranjat chestia asta! Mi-a demonstrat ca nu are incredere. I-am spus ca imi las telefonul acasa ca nu am baterie, iar el a crezut ca m-am suparat si nu vreau sa-i raspund. Si tot in vara am aflat ca s-a sarutat cu colega mea la un majorat al unei prietene comune. Ideea e ca amandoi s-au ametit, iar ea incepuse sa rada de el ca ne-am despartit. Asta se intampla la 2 saptamani dupa ce ne-am despartit. Iar eu am aflat dupa3 ani! In noiembrie, trecusem pe langa bancuta unde ne intalneam noi. Instantaneu mi s-au umplut ochii de lacrimi. L-am sunat si am inceput din nou sa vorbim. Eram ca si impreuna atunci cand ne vedeam. Nu ne sarutam, in rest ne tineam de mana, ne strangeam in brate, ne alintam... In februarie, anul acesta, am fost la o petrecere amandoi. Un amic de-al lui i-a propus sa plece in Italia. L-au incantat banii. Normal ca nu mi-a placut ca pleaca, dar a fost alegerea lui. Am vorbit la telefon, pe mess, pana intr-o zi cand avea telefonul inchis. Cand a plecat, a mai plecat cu un alt prieten. I-am sunat pe amandoi si nimic. Am implicat politia si am aflat ca cel care le-a propus sa plece se ocupa cu alte afaceri ilegale. Nu am mai vorbit cu el de o luna. Mi-a trimis o scrisoare prin care mi-a zis ca este bine. Politia este cu ei. dar inca nu poate veni in tara pentru ca cel ce i-a dus trebuie prins. Si uite asa, astept un semn, astept sa il vad ca vine bine acasa. Abia astept sa-i zic cat il iubesc si ca nimic nu ne va mai desparti. Imi e foarte dor de el!
Cam asta este povestea mea! happy Si ce pot sa zic. parerea mea este ca... VIATA BATE FILMUL!

7 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Povestea mea de dragoste day dreaming

Off...pai este vorba despre singurul meu prieten.adica de singura mea relatie, in care va aparea fiinta cea mai speciala pentru mine

ESte o poveste de dragoste dintre mine si un baiat, noi ne vedeeam de la scoala insa nu ne cunosteam, si intr-o zi eu cu prietenele mele ne-am jucat adevar sau provocare si eu am fost provocata sa-i spun lui ca il iubesc...chiar daca nici nu ne cunosteam,a doua zi la scoala i-am spus si atunci am facut cunostinta,m-a intrebat cum ma cheama si ne-am imprietenit,apoi ne tineam de mana ma lua in brate eram prieteni, el mereu trebuia sa fie in preajma mea, asta era la scoala pe urma am inceput sa ne vedem si in afara scolii adica in timpul liber ne strangeam toata gasca afara si era si ellove struck vreo 2 saptamani ne vedeam ca prieteni, apoi intr-o seara el a venit acolo cu un baiat si eram eu si mai multe prietene noi doi ne-am pus jos unul langa altul si ascultam muzica la mp3 eu o casca el o casca si ma dadusem cu luciu si vroiam sa-l dau si pe el si mi-a sous ca se da numa-i daca il sterge o fata cu buzele ei...am renuntat la asa si ne-am jucat adevar sau provocare,eu am ales provocare si am fost provocata sa-l pup pe obraz,l-am pupat,apoi m-a pupat si el tot dintr-o provocare,dupa ce ne-am mai jucat noi eu vroiam sa plec dar el nu ma lasa,ma lua in brate si imi spunea ca se supara pe mine,si ma tinea in brate de mana,nu imi dadea drumullove struck pana la urma m-a lasat,au plecat si ceilalti iar el a mers cu o prietena,si i-a spus ca ma place si ca ar vrea sa fim impreuna( tin sa spun ca el a fost impreuna cu foarte multe fete) prietena mea a doua zi la scoala mi-a spus iar eu am ramas socata,insa dupa ce mi-am revenit mi-am dat seama ca si eu il placlove struck

Noi doi ne comportam normal ca si cum nimeni nu ar fi stiuta nimic,iar intr-o pauza mi-a luat un ban pe care il tineam in mana si s-a dus intr-un colt eu am alergat dupa el pana in colt acolo si atunci el mi-a spus daca cumva prietena mea mi-a spus ceva si eu i-am spus ca nu,dar apoi prietena mea i-a spus ca mi-a spus dar mi-a mai spus sa nu ziclaughing si a venit in clasa si eu stateam pe o banca el a venit s-a pus peste mine si ma intins pe banca,el fiind peste minelove struck love struck apoi cand am plecat mi-a spus sa mai iesim si in seara asta si eu i-am spus bine,am iesit si a venit si el atunci eram constienti amandoi ca ne placem reciproc,si prietenele mele ne-au lasat singuri si el m-a intrebat "Vrei sa fii cu mine?" si eu i-am spus "Nu" de emotie nu ca nu as fi vruta si mi-a spus ca-mi mai lasa timp sa ma gandesc apoi m-a luat de mana si am mers amandoi la prieteni,acolo toti se uitau la noi, si el tot de dadea la mine ma pupa si mi-a dat si un pupic p buze( doar ata pentru ca nu l-am lasat eu sa fie mai mult) si m-a pupat pe gatlove struck si pana la urma eu stateam in picioare si el a venit la mine in momentul acela toti prieteni au fost pe faza, si m-a luat de gat m-a intrebat de ce sunt suparata si eu atunci i-am spus da si el s-a apropiat de mine si m-a sarutatlove struck love struck :X day dreaming primul meu sarut, a durat vreo 10 secunde apoi ne-am luat in brate, ne-am mai sarutat de vreo 3 ori si apoi eu am plecat,eram adormita, bulversata tare nu-mi venea sa cred, am dormit doar 2 ore in aceea noapte, nu am mancat nimic si nici nu am baut nimic apoi am continuat relatia vreo 2 saptamanihappy si ne-am despartitsad acum suntem despartiti,inca mai vorbim,am ramas prieteni,nu ca inainte dar...

Inca il iubesc si nici un baita nu ia luat locullove struck nu o sa mai fim impreuna pentru ca eu nu as mai accepta,m-am straduit prea mult ca sa-l uit si acum sa o iau de la capathappy prima dragoste nu este deloc usor de uitat,si inca nu l-am uitat, nici nu voi putea vreodata, dar macar nu ma mai doare inima cand m gandesc la el.la ingerul meu cazut din cer, pe care Dumnezeu mi la dat.care si-a frant aripile langa minelove struck care mi-a ooferit primul sarut,si m-a invatat multe in viata,toata aceasta suferinta a fost o lectie de viata pentru mine, data viitoare va fi altfel, se spune ca in dragoste si nu numa-i Dumnezeu iti da cati poti duce si daca mi0e mi la dat pe el si dragostea si suferinta, asta inseamna ca a stiut ca pot duce...

| Musique a răspuns:

Povestea mea.
Intr`o vacanta, cea de Craciun, satand pe mess un baiat intra pe mine.El este cu 2 ani imi mare,(eu am 14 si el 16).Imi aflase idu` de la prietenul sau cel mai bun( mentionez ce eu nu-l soport,dar in fine oh go on ) am facut cunostinta cu el,i-am tr o poza,spunand ca el nu are, nu m-am lasat convinsa si l`am refuzat cand mi-a cerut sa fim impreuna straight face. Dupa doua zile, mi-a tr si el 2 poze si chiar m`i-a placut de respectivul love struck, insa nu ma mai intrebat decat ce parere am si eu i-am raspuns "mda, dragut" si nu stiu unde a trebuit sa plece.Asa am continuat sa vb vre`o 2 saptamani, cand de revelion in a doua zi mi-a cerut nr de tell...si nu i`la dat pentru ca nu imi place sa dau nr la oricine,mai ales ca nu-l cunosc straight face Povestea este mai complicata, pentru ca el merge la o scoala din arad, iar eu la o scoala dintr-un alt oras (mentionez ca el locuieste la 9 km de mine) asa ca pute-am sa ne vedem oricand,dar nu am avut inca aceasta ocazie sad. acum, cand am avut vacanta dintre semestre am vorbit mereu, chiar pana la 3 noapteahee hee cateodata.Cel mai tare ma enerva faptul ca chiar il placeam si el era singurul baiat la care nu`i puteam dezvalui acest lucru,pentru ca daca m-ar fi intrebat daca il plac i-am raspuns ca nu sim nimic pentru el,doar asa prieteni.straight faceAcum,de vreo saptamana, m-a intrebat cat la suta il iubesc, si din greseala i-am zis ca 99.39% el zicand ca 99.99%. Chiar mi-a zis Te iubesc,si a pus iar intrebarea aceea...dar i-am zis ca am pe alt cineva,de care m-am despartit chiar in aceea zi(am incercat sa trebuie peste,desi imi era greu,sufletul meu era impartit,de o parte el de cealalta parte Y).el consolanduma` m-a impresionat foarte mult (un baiat cum este el, sa aiba sentimente,(de consolare mai ales ) imi are greu sa-i zic "da", pentru ca tineam si la el si la celalalt (este greu sa iubesti 2 de odata straight face )asa ca i-am zis ca poate mai tarziu.
Acum,nu de mult,m-a intrebat daca mai sunt virgina si i-am zis ca da, si l-am intrebat si eu(el nu mai este)mi-a zis.laughing ca vrea sa fie el primul laughing) si i-am spus ca poate al doilea ca primul nu accept laughingsi el chiar a fost de acord
Azi este joi, ganditi`va ca nu am mai vb cu el de 3 zile,desi o faceam foarte des ininte sad Sufar foarte mult de faptul ca nu am acceptat stunci cand era cazul,dar ma gandesc ca poate este mai bine asa, desi sufletul meu e plin, de toate si de toti.

Acum big grin as vrea sa aud si povestea ta big grin.
puppy dog eyes

| Musique a răspuns:

Si tu ai o poveste frumoasa, insa a mea este si mai complicata, caci suntem certati...nu stim nici noi din ce motiv laughing.Dar cred ca mai bine este sa-l uit si eu oh go on
Cum spui tu "mai exista baieti pe aceasta lume love struck "

| Twp3w a răspuns:

Am fost cu un baiat de la sat de la bunici...Pe timpul acela el avea 16 ani cand m-am bagat cu el iar eu 11 ani laughing! Stiu abia iti vine sa crezii rolling on the floor! A fost pre tare cand l-am cunoscut :X Deci a fost intr-un Paste, eu intr-o seara impreuna cu varamea de 20 de ani am mers la bar ca se tine discoteca, toata lumea era in sat iar ea se intelegea ff bine cu baiatul care urma sa fiu cu el laughing, pur si simplu pe loc mi so pus pata pe ell si imi ziceam mereu in gand ca degeaba imi fac sperante ca asta nu se uita la mine sunt prea mica si uite ca minunea o fost ca si el ma simpatiza si i-a zis lu varamea lucrul acesta si ea a zis ca nu se baga adica nu este incotra dinpotriva ea m-a luat deo parte si mi-a zis ca el vrea sa vorbeasca ceva cu mine si am acceptat ca sa ies afara sa vorbesc cu el si asa incet cu incetul ne-am cunoscut si ne-am bagat impreuna! A fost extrem de frumos si nu voi putea uita clipele alea niciodata pentru ca a fost primul meuh prieten :X:X:X! Pfff ce sa mai zic ca a doua zi era sambata si varamea o aranjat sa mergem la un botez din sat la care imi face surpriza ca sa vin asi ell laughing prea fain a fost eu nici nu o mai bagam in seama pe varamea acolo la petrecere numa cu el stateam in fine a fost frumos nimic de comentat! funda :X?

| MBAAA explică:

Musique, daca vrei sa stii povestea mea de dragoste, ok, am s`o spun...deci, totul a inceput vara trecuta. Vorbeam pe mess cu o fata, iar ea imi povestea despre un prieten de`al ei care tocmai se despartise de fosta iubita si era foarte trist. Ea voia sa`mi faca cunostinta cu el, dar eu la inceput nu am vrut, iar apoi am acceptat. I`a dat id meu, m`a bagat in lista, am inceput sa vb asa prieteneste, apoi, a doua zi, fata respectiva a venit la mine, a intrat pe mess pe id ei, baiatul acela era online si au inceput sa vorbeasca, ea i`a spus lui ca este la mine acasa, apoi m`am bagat eu la pc sa vb cu el. Am vorbit diferite chestii, apoi am stabilit o intalnire in aceeasi zi, seara. Eu si cu prietena mea am plecat apoi in parc(locul unde avea loc intalnirea) si ii asteptam, deoarece si ea se intalnea cu iubitul ei. Cei doi au venit impreuna. Cand l`am vazut pe el, am simtit ca mi se imoaie picioarele, aveam emotii foarte mari. ne-am asezat cu totii jos, pe iarba, si am inceput sa discutam, sa radem, sa glumim...pana m`a sarutat pentru prima oara! A fost asa de frumos! Apoi iar mai radeam, mai glumeam, ne mai sarutambig grin Apoi a sosit timpul sa plecam. Seara, tarziu, am vb cu el si cu acea prietena pe mess, iar a doua zi, stand pe invizibil, l`am vazut pe el intrand si punandu`si la avatar poza cu el si fosta iubita cand se sarutau. Am simtit ca pica cerul pe mine! Acea prietena a mea l-a intrebat daca el mai e cu mine, daca si-a batut joc de mine, chestii de genu iar el nu i`a raspuns. Tot punea la status "te iubesc x"(cand zic x ma refer la numele fostei lui iubite). Dar, cu toate astea, am reusit sa-l uit, iar acum nu mai simt nimic pentru el, nu am mai vorbit cu el de aproape 8 luni, si consider ca e mai bine asa. Exista atati baieti pe lumea asta, oricine poate fi mai bun decat el, insa, toate clipele petrecute cu el au fost de neuitat, asta recunosc.happy

| yasmin1407 a răspuns:

Povestea mea de dragoste e asa: l'am intalnit dupa ce am iesit dintr'o relatie dureroasa in care am suferit nespus, eram slabita si ma gandeam mereu ca nu o sa iubesc pe nimeni, canu mai pot iubi inca o persoana... fostul meu prieten ma inselase de nenumarate ori. si a venit el.si el tot dintr'o relatie dureroasa iesise.ne'am intalnit si ne'am palcut imediat insa pentru mine lucrurile nu stateau chiar roz o luna trecuse, nu simteam nimic.ma speriasem ca mi-am dat seama ca am un om minunat langa mine care nu ma doreste pentru trupul meu sau bani.m-am rugat sa iubesc.el deja ma iubea.ne'am despartit si imapcat de cateva ori.fostii apareau sa ne faca mai mult rau si confuzi de ce credeam ca simtim, dar Dumnezeu ne'a facut sa ne dam seama ca ne iubim...ne'am daruit fara regret pentru ca ne iubim.au trecut 8 luni. dar suntem despartiti in momentul asta.ne iubim dar stim pana cand nu ne schimbam relatia ne face rau, amandoi suferim, amandoi am slabit dar continuam sa ne vedem si sa vorbim ca prieteni, incercam sa nu ne atingem dar nu reusim uneori mana lui simte nevoia sa imi intalneasca mana, si capul meu sa se odihneasca pe pieptul lui.in momentul asta sufar.si astept sa trecem peste acest lucru.simt ca mi-am gasit jumatatea si nu renunt asa usor la ea

| BringMeTheHorizon a răspuns:

Asta vara am avut o prietena pe care am cunoscut-o prin intermediul unei alte prietene.ea sta la Barlad si prima data am vb anul trecut cam la sf iernii.si a venit vara pentru mine tocmai aici la campina (langa ploiesti) la 30 de km inspre sinaia.si a stat o saptamana.iar eu mi-am rupt mana.si am ratat un weekend cu ea iar ea dumunica a plecat (a putut sta doar o saptamana la bunicii acelei prietene)imi venea sa plec de la spital cu trenu cu nashu sa nu ii ratez plecarea