| ℜuby a întrebat:

Spuneti-mo parerile voastre despre o fata ideala sau despre un baiat ideal.

4 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Baiatul ideal-sa fie serios cand este nevoie, dar sa aiba si simtul umorului, sincer, atent, sa fie curajos, sa-si dea viata pentru mine.Aspectul fizic nu prea conteaza, dar sa fie totusi chipes.Si mai ales, SA MA IUBEASCA.

| Mao a răspuns:

Voi vorbi despre persoana ideală din punctul meu de vedere (ţin să menţionez că am cunoscut persoane care se potrivesc criteriilor; nu am iubit niciodată o persoană care e exact aşa; lista e foarte veche, am făcut-o cu ani în urmă; voi vorbi despre persoană, nu despre fată sau băiat, deci totul va fi la feminin) :
- să nu fie orgolioasă;
- să fie ingrijită;
- să nu fie materialistă;
- să nu îi fie ruşine cu mine;
- să asculte muzică de calitate;
- să nu mintă;
- să-şi exprime liber punctul de vedere;
- să vorbească corect româneşte;
- să nu râdă degeaba;
- să nu înjure;
- să mă iubească;
- să nu fie o persoană uitucă;
- să fie distractivă / amuzantă;
- să nu bea;
- să fie înaltă;
- să aibă o greutate normală ( plus, minus câteva kilograme, nu anorexică sau supraponderală );
- să fie talentată;
- să fie vorbăreaţă;
- să aibă încredere în mine;
- să fie serioasă atunci când trebuie;
- să mă asculte;
- să fie de încredere;
- să nu fie plângăcioasă, mult prea sensibilă;
- să fie iertătoare;
- să nu fie bârfitoare;
- să fie tupeistă uneori;
- să îi placă sportul;
- să mă accepte pentru cine sunt.

| AdonnAdonnis a răspuns:

(baiat) Sa fie sincer cu mine cochi verzi curajos inalt blond sa ma iubesca foarte mult

| Mirela1989 a răspuns:

Eu spun cazul meu ...am intalnit acum ceva timp un baiat super (tot ce imi doream si cred ca-si doreste cineva):de treaba, amuzant, atent, sincer, cult(ceea ce citisem, ce ma interesa, ce discutam cu prietenele discutam si cu el si chiar mai mult ), avea aceleasi gusturi(muzica de calitate, filme, carti, jocuri, interese, etcetera)..in orice caz mi se parea perfectiunea si soc ..am aflat ca e gay ...so asa cum era si un proverb "Barbatul perfect ori a murit ori inca nu s-a nascut". Sfatul meu nu cauta perfectiunea pentru ca vei pierde timpul aiurea (ca mine laughing )