| anonim_4396 a întrebat:

Statusuri faine? Cine imi da multe si bune primeste fundoi gras!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am o inima larga
Sa iubesc o lume-ntreaga
Nu iubesc pe orisicine
Te iubesc numai pe tine

rad cu tine si glumes
poate crezi ca te iubesc
eu iubesc dar nu pe tine
cand am chef iti spun pe cine

sunt copilul care se murdăreşte cu ciocolată
sunt adolescenta care dansează în ritm alert
sunt romantica incurabilă care subliniază citate
sunt artista care îmbracă roluri
sunt timida care nu sărută prima
sunt suportera care aclamă din tribune
sunt femeia plină de pasiune
sunt pictorul buimac în varianta feminină
sunt poştaşul cu scrisori de amor

acum că am auzit iar trenul după un timp în care încetase să vorbească am simţit că e vară iar
şi că nopţile de vacanţă sunt cele mai bune confidente fiindcă ele ascultă, dar nu răspândesc taine asemeni omului, ci le desfac în zori să le topească Soarele

daca as fi nor, te-as invita sa dormi pe mine
daca as fi vedeta, mi-as cauta numele pe google
daca as fi clepsidra, mi-as deşerta nisipul la 16 ani
daca as fi mazare, as fi cea din reclama bonduelle
daca as fi o zi, as fi vineri
daca as fi o luna, as fi august
daca as fi cafea, te-ai droga cu mine

TU.doar tu
esti fiinta care ma face sa traiesc
TU.fiinta care ma face sa zambesc
chiar si pentru o prostie
TU.fiinta care imi spune cat sunt de frumoasa
chiar si dimineata dupa ce ma trezesc

esti patetik si tu sti
nu mai cred in jucarii
tu mereu crezi ca pun botu
hai ca faci pe idiotu

Lumea e rea stii bine, asa a fost mereu, oricum nu fi dezamagit ca poate fi si mai rau

Nimeni nu-mi poate fura zambetul care-mi apare cand ma gandesc la tine Si nimeni nu-mi poate fura inima, pentru ca ea deja iti apartine

Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.

Am invatat azi ca viata nu e roz
DAR pensula e in mana TA
De TINE depinde cum o fardezi

In viata este ca la bal mascat, cand toata lumea isi scoate masca, piere veselia

Avem povestea speciala din viata asta banala, gramu de suspans necesar pentru a iesi din impas!

Nu mai sunt fetita pe care o stiai tu mai de mult
Poate nici n-ai observat
De la un timp am mai crescut

Zambet fals.Privire plina de ura.Cuvinte aruncate`n vant. Minciuna! Si toate fara nici un motiv! Am gresit din nou.Am Oferit dragoste, Unde trebuia sa ofer indiferenta

Nu ma-ntreba ce gandesc, Nu ma-ntreba ce doresc, Traiesc prin tine, Nu ma-ntreba de ce rad, Nu ma-ntreba de ce plang, Imi e bine

Sunt clipe din trecut peste care am trecut
Sunt momente in viata care sincer m'au durut
Sunt clipe care nu au fost in totalitate uitate
Sunt clipe in viata cand nu poti trece peste toate

Iubirea noastra e ca soarele de dimineata
Rasare cu tine in suflet, apoi de-a lungul zilei traieste in inima mea, pentru ca apoi noaptea sa apuna linistita, si chiar daca uneori soarele e acoperit de nori, iubirea mea va face totul sa rasara si sa apuna zi de zi doar pentru tine

Si ma simt implinit cand la tine ma gandesc
Simt ca traiesc si simt ca innebunesc
Si-mi place sa aud cand imi spui " te iubesc "

Poate ca traiesc intr-o lume imaginara
Nu stiu cum m-am indepartat de lumea reala
Si nici nu vreau sa aflu, e mai bine asa
Singurul lucru e ca stiu ca e din vina mea

Nu-i pentru prima oara
Imaginatia-mi zboara
Dincolo de culmile cunoscute de voi
Departe de orice bariera pusa
In mintea mea nu e urma de regula impusa
Decat de dorinta distrusa
Si facuta cenusa!

love struck.Atunci când nu ştie ce simte.atunci când greşeşte şi minte. oferă-i doar dragostea ta atunci are mai mare nevoie de ea!

Sunt Asa Cum Sunt
Sunt Cum Nimeni Nu Ar Vrea Sa Fie
Sunt Eu Si Atat
Cu Nimic Mai Deosebita
Dar Totusi Diferita

Te-am iubit Tu nu sti cat ma doare Ai plecat Universul nostru moare Te-am iubit Insa totul este scrum Nu poti schimba nimic E prea tarziu acum

Mi-e dor de inocenta ce caracteriza orice copil cand faceam o prostie scapam intotdeauna subtil

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau Dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau Zilele trec La fel si visele Si intre noi raman doar amintrile

Stii ca imi doresc, orice s-ar intampla Un inger fara aripi sa vina in viata mea Sa poti sa il iubesti, sa poti sa il doresti Un inger fara aripi dintr-o carte de povesti.

Trec zile si nopti, durerea ramane aici E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici Incatusat de sentimente si cuprins de un mister Trec clipele fara tine, trebuie sa fiu de fier

Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative

estiun trandafir crescut in inima mea, promit sa devin apa, aer si pamant ca sa nu te ofilesti dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine?

Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine, dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine

Nu vreau sa vars lacrimi vreau sa imi pastrez surasul Pentru ca dupa lacrimi vine plansul Au fost atatea lucruri ce ne-au legat In tot acel timp de neuitat

Ma faci sa te iubesc, Ma faci sa te dorec, Ma faci sa innebunesc si nu e prima data Cand vin sa iti cersesc Puterea sa ma indragostesc De partea ta intunecata

Mi-e dor de unele momente unele chiar demente unele hazlii alte de care nu vreau sa mi le aduc aminte

De amintiri ma leg Si jur ca nu inteleg De ce inca tanjesc La momentele in doi Si de ce sa ne ascundem Cand iubirea e in noi Plangeam in talent Doi copii increzatori
Ganduri in miez de noapte Stabat fiind linistea intunecata Si dorul plin de suspini E un chin in vis desprins Din subconstien ca as vrea sa nu te pierd Sa te am permanent

E prima vara din primul an Azi numai ploaia imi bate la geam Si imi aminteste cat te iubeam
Am obosit sa-mi caut loc Am obosit sa tot provoc timpul. Nu sta in loc.simt ca ma sufoc si apoi. dau inapoi. Sunt in deriva.
E prima noaptea cand imi e frig Bratele tale nu ma pot incalzii Un suflet rece eu nu pot iubii

Degeaba plangi nu mai e cale de impacare N-o sa dispar ca si fumu'n zare Chiar daca doare ma face mai puternic Si astept de la viata o noua provocare E de ajuns am incredere in mine

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat.
Ma tot gandesc numai la el, as vrea sa inteleg tot ce simt eu acum. u si cu mine avem acelasi drum
nu e vina ta ca ai gressit, e vina mea ca te-am iubit

e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri.cand uh acum esti nicaieri. dupa cate ne-am zis. m-am inchis intr-un vis.acolo totul e asa cum mi-ai promis

Intelege ca trecutul nu mai vine niciodatasadNumai amintirea mai poate spune.asa a fost odata sad
nca nu te-am uitat eu traiesc pentru a visa Am fost prea indiferenta, iar acum simt lipsa ta

Nu pot uita ziua in care, te-am vazut prima oara Nu pot uita cand ne-am promis, o relatie speciala Nu pot uita privirea ta si chiar nu am scuze Dar esti singurul care imi aduce zambetul pe buze

Si orice s`ar intampla noi intr-o zi ne vom revedea Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastra, undeva, in inima ta am pierdut tot Te iubesc

te-ai jucat cu inima mea
cand ea ti'a oferit tot ce avea
cred ca iti pare rau
dar nu poti sa te intorci acum

Stii, eu pe tine te iubesc Stii, fara tine innebunesc Intelege, cu tine vreau sa fiu Intelege, fara tine e pustïu, te iubesc

[ Hai să-ţi zic câte ceva din viaţa mea. Nu am ştiut ce-i aia, Copilărie fericită Într-o lume de cristal Eram un ciob de sticlă.

Ma inec in lacrimi de dor Ma sufoc in aer mult pre trist M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis, o iubire care m-a uciso iubire care m-a ucis, o iubire care s-a stins

Atunci cand ingerii vor prinde si ei viata Vor sti ca tu ai fost a vietii mele prefata As vrea sa inteleg de ce Timpul se opreste De ce doar glasul tau este cel ce ma raneste

iarta-ma te rog, revino'n viata mea nu asculta ce spune lumea asculta ce spune inima incearca sa vezi tot ce e bun la mine si nu lasa iubirea noastra ca o simpla amintire

Ma doare atat de tare ca stiu ca trecutul nu se poate intoarce Ma doare atat de tare cand trebuie sa traim doar din amintiri Ma doare cand iti e teama sa imi mai zici" te iubesc " Ma doare cand taci si nu esti tu sad

rad dar asta nu inseamna ca nu ma doare

3 răspunsuri:
| yanny`s a răspuns:

#Te dOaRe` cand veZii` ca nu'mi paSaaa. Si iti zIc mereu 'Nu may conTeaZzaa'. Lasa.

# Pt tine e doar una! Qm pentru Soare perechea lui e Lunaa`!

#Cuvinte frumoase am uitat sa rostim! Ne era parca mai usor sa ne ranim!

#Te iubesc si stii`. Locul meu e lg tine`.
Tu esti` fericirea mea`. j eu zambesc prin tine`. happy

#Nu te Supara daca l'ai vazut Cu vreuna Vreodata. la draq fata u esti cea M'ai Importantawinking

#Ce`am simtzit pentru Tn nu mai Simtzisem vreodata.Era un Sentiment ciudat, dar Incepea sa`mi Plak.

. #º•Tu tzineai Mult la el,. º• Va protejatzi Unul pe altul Dar acum A venit timpul, cand viata iti da Sah`matul. º•

#Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericita nu conteaza!

#-Nu credeam ca'mi va fi rau.Am fost noi. Acum sunt eu

#-Zi de zi. pas cu pas. te gandesti, ca si el te iubeste, si tu il iubesti.

#-Incepi sa'mi spui:"S'a terminat!", sh acum regreti ca ai plecat.

#Mult prea tarziu sa stergi unde ai scuipat!

#D`abia astept ziua`n care vei veni, plangand la mine spunandu`mi: Iarta-ma! Iar Eu iti voi spune : Sa te ierte Ea. Tu pentru mine ai fost doar o Eroare Pa!

#Si cand te uiti in ochii mei ce vezi? Ma bucur ca acum esti constient ce'ai reusit sa pierzi.

#Te minti si acum, ca desi iti este dor, ai pus orgoliu in fata sentimentelor!

#Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui … [pa!] Nu uita -- asta e replica mea!

#♥ Se spune ca iubesti o data'n viata, o singura iubire. Atunci cum se face ca suferim la orice despartire?

#♥ SI pentru el, esti doar o simpla fata. Mai mult de'atat nu ai fost niciodata.

#` Si chiar nu'nseamna ca nu plang daca n'am obrajii uzi.

#Va venit timpul`sa vbim din nou... Eo o sa rad de multe. Iar` tie o sa-ti para raw.

#Zambeste! Fii tare! Chiar daca uneori doare! oh go on happy

#Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente. happy

#atunci cand mah dor gesturile tale, eu te fac sa te doara atitudinea mea.

#0 mintseai, ii spuneai v0rbe dulci, ea te ierta, ai crezut ca va merge, dar paharuu` se umplea

#Zambeste sh arata`le ca nu`tsi pasa. Zambeste, caci viata-i una si`i frumoasa

#Ai fost, esti sh vei ramane er0ul ce`l iubesc! Pr0mite`mi ca vei fii` sh maine cel pentru care eu traiesc!

#Te ridici us0r din pat, el nu` mai e...cu aceiasi intrebare in cap: " oare de ce?"

#Sh stii de ce dragulee`? Ptr ca mi-am dat seama ca nu` meritzi nimic

#Daca` as putea te-as inl0cuii` cu altcnva! Dar l0cuu` tauu` nimeni nu-l poate lua!

#Ai s` plangi mai tarziuu` cand iti va fi` greuu`. Ai vrea s` zambesti dar n-o s` ai tupeuu`

♥O poza cu un Golan.Asta e tot ce mi-ai ramas si o amintire ca vei fii candva iar laga mine!

#Pune STOP cand te streseaza, explica-i ca exagereaza nu intelege. abereaza... spune-i PA si se calmeaza!

#Incerc sa rastorn lumea dupa placul meu!?[St genul de tipa... dupa care se tzipa

#Mai bine te prefaci ca nu. ti pasa! Si daca nu-ti pasa... NIMIC nu te afecteaza! : )

#Si tu poti fi ranit de`o fata.Nu uita ca si baietii plang cateodata! ♥"

#orice`ai fke nu`mi pasa d tine`, ai fost odata acum nu` mai esti pentru mine, nu` t gandesti ca poate tuu` nu` mai c0ntezi? 0 s` ma vezi cu altuu`, incearca s t c0ntr0lezi...

#L`am avut demult, dar nu-l mai am. Am incerkt sa-l inl0cuiesk, dar nu` puteam caci il iubeam!

#Eu iti spun tuu` nu`ntselegi, tuu` vrei s` ramai eu vreauu` s` pleci. Nuu`tsi vn s` crezi ca s`a terminat? Ai fost doar un capriciuuu` sh tsi-am dem0nstrat

#D0ua v0rbe frum0ase sh capuu` plecat, iar te-a umilit sh tuu l`ai iertat

#Stii` destul d bine, acum a int0rs paginaa, nu` mai are nev0ie d vagab0ntsi ca tine`!

#Lacrimi n`o sa curga pe obrazul meu. Da`i in mortii masii pe cei care `mi vor rau!

#Ti-a promis, te-a mintit,
El o sa regrete cand e prea tarziu

#- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

#Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.

#Tine minte: Am fost artista la cuvinte!

#`...si cand in sf ne impacam faci u ce faci si ne certam`

#si de fiecare data ai gresit si te-am iertat mereu am incercat placerile sa-ti fac da` niciodata nu ti-am fost p plac`

#Poate daca voi plec de maine iti va fi dor si sti ca nici mie nu`mi va fi deloc usor nu stiu cat de mult pe alta vey yuby si cat de mult vey suferi cand ne vom desparti`...sigh

#Indragostiti nu pentru o zi sau pentru o luna ...indragostiti ne sta bine impreuna day dreaming

#numai zic nimic, inchei aici ca doare daca ar fi sa curga lacrimi sa curga ale tale...

# cand ne despartim Suferim ca prostii, ne`mpacam si-apoi zambim cand
ma gnd la noi tot ca simt e pozitiv Da am simtit d multe ori ca joc rolul negativ si stii ca fr tine nu mai pot trai, intr-o zi lumea ne va desparzti.

#te-am ranit d multe ori si poate te-am certat da iubirea c simt nicicand nu s-a uitat te-am ranit prea des si poate ca te-am inselat Dar iubirea ce simt in timp a rezistat love struck

#. da` nu ai meritat nimic. si regret ca te-am iubit rolling eyes

#Am FoSt AmU2 De NeDeSpArTiT Te`Ai LuAt DuPa LuMe UiTe cE a IeSiT ti-a BaGaT In MiNtE VrUtE sI NeVrUtE DaK nu ma CrEzI...cu LuMe Tu DuTe sigh

#De fiecare data am stiut. Orice sfarsit e un nou inceput [straight face]

#E trist dar n`ai cum sa`ntelegi... Eo nu am vrut ca tu sa pleci!

#Am inteles ca nu au sens, Lacrimi pe obraz... Iti spun bun ramas...hy pax
sau jet daca nu ma vrei asta e...nextwinking

#Azi ne certam iar maine ne`mpacam ca 2 copii cu viata ne jukm s cand s-a terminat iar o luam de la cap de a ta iubire pan` mor eu numa` scap :Xlove struck

#M-ai iubit cu adevarat Sau te-ai jucat Mi-ai promis ca ai sa ma tii Si
m-ai lasat sa cad sad

#Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine ...ci as vrea sa insemn ceva
pentru cineva anume straight face

#~Ma faci sa ma simt bine prin orice metoda...Esti golan dinainte sa fie la moda:X~

#Te iubesc enorm de mult...ca nimeni altcineva blushing Te iubesc mai mult decat iti poti tu imagina :X

#Ai facut tu ce ai facut De mai facut sa te iubesc asa de mult :X:

#Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cei care te iubesc nu te vor face să plângi.sadsad

#StiU ca ai facE Orice Sa ma ai. Dar Yeu` ItI ZamBesC FrumoS sI ItI Zic BYE`BYE` wave

#K orice om eu mai gresesc Da sti prea bine ca te`besc Tu Ma poti ierta asa cum iert eu greseala ta blushing

# Invata cum sa ma pastrezi niciodata u nu ai sa ma pierzi happy

#Da gresesc dar poate merit sa ma ierti Sti ca t`besc si sti ca nu suport sa ma certi Sti ca plang dp Tn si ca te-as vrea mereu lng mine Sti ca`as trece si prin ploi Doar ca sa rostesti cuv "Noi" Sti ca totu depinde de tine Si ca inima mea`ti apartine [:-happydevil

#Mereu ma intreb ce te determina s` te comporti asa dc m`ai apropiat atat d` mult de tine sa`mi demonstrezi...ca potisi oricand sa faci orice din mine `.

#"`- N`ai sjtiut` sa apreciezi atunci`. Nu vei sjti` nici acum`! [on the phone.-

# te-am iubit chiar daca azi totush e o amintire. Dar nu exista viitor fra trecut si iubire fra dezamagire

| Miss Maddy a răspuns:

Dami id-ul tau pe privat si iti dau eu vreo 400big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Funny:
1. Dupa barbat si autobuz sa nu alergi niciodata pentru ca dupa o jumate de ora vine altul.
2. Daca intr-o zi femeia pe care o iubesti iti e infidela si-ti trece prin cap sa te arunci pe geam, adu-ti aminte ca ai coarne, boule, nu aripi!
3. Azi m-am dus si eu la biserica. Cand ma uit la cucoana de langa mine.isi aprindea tigara. Doamne! sa scap berea din mana nu alta.
4. Vrei sa te injur?
Sa'mi bag inima in pieptul tau, sa'mi sugi sufletul si toata iubirea pe care ti'o port!
Sa te omor cu iubirea mea, sa te ia dragostea mea, sa ma fugareasca cu tine.
Auzi? Sti ceva?
Ia mai du'te in sufletu meu ca m-ai facut sa te iubescphbbbbt
5.De ce te uiti asa la mine... cu ochi tristi si goi? nu crezi c-ar fi mai bine: SAI SCOATEM PE-AMANDOI?
Statusuri Triste:
1. Nu merita sa plangi pentru nimeni, iar cei care merita nu te vor face sa plangi.
2. Se intampla in viata sa iubesti dar sa fi ranit, iti iei viata de la capat, vrei sa uiti tot dar amintirile sunt mereu in inima ta aducantu-ti aminte ca iubirea este cel mai frumos lucru care te poate condamna la suferinta.
3. Zambetul celui care sufera e mai trist decat lacrimile celui care plange.
4. Cate stele vor muri fara sa simt? Cata vreme va trece fara sa te ating? Cate strigate de dor se vor pierde-n vant? Cate zile voi trai cu tine-n gand!
5. Timpul trece, ranile raman.chiar daca ma doare o sa-mi vad de drum... timpul trece, ranile ma dor, vreau sa uit de tine, dar nu e usor.
Cam atat. Te pup!